66′
  • 66мин

Бърдарич (Байер)

• 88мин

Доста зор видя финалистът за КЕШ и вицешампион на Бундеслигата Байер, за да победи ЦСКА в контрола във Вайнгартен. Армейците загубиха с 0:2 след два гола на новоизпечения германски национал Томас Бърдарич. Отборът на Стойчо Младенов бе напълно равностоен до 66-а минута, когато реферът от Мюнхен Стипел удари едно рамо на домакините. При изпълнение на корнер новото бразилско попълнение на Байер Жуан се пльосна в краката на Светльо Петров и съдията наду свирката. Дузпа.

След гола тонусът в играта на нашите спадна и до края на мача “аспирините” доминираха. Най-опасното положение за червените създаде голмайсторът на първенството Владимир Манчев.

Още в 10-а минута той изскочи зад защитата на Байер, но ударът му мина на сантиметри от гредата. През втората част най-близко до гола бе португалецът Брито. Той обаче не успя да засече една добра топка към него с глава. Асът на Байер Димитър Бербатов бе на терена през първите 45 минути. Той действаше в тандем с новата покупка Бранка. “Дуото в атаката Франка - Бербатов срещна много трудности срещу снажните защитници от София”, е информацията в официалния сайт на Байер.

Митко игра за пръв път срещу ЦСКА, а на неговото място влезе любимецът на феновете в Леверкузен Улф Кирстен.