• 52мин

24. Костадин Хазуров (ЦСКА)

• 87мин

14. Самир Аясс (ЦСКА)

С голове през второто полувреме ЦСКА победи Балкан (Варвара) с 2:0 като гост и запази 100-процентовия си актив в Югозападната „В” група и след 15-ия кръг. Резервата Костадин Хазуров (52’) и Самир Аясс (87’) бяха точни за „червените” на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик. А с две асистенции се отличи Момчил Цветанов.

През първата част гостите от София удариха три греди, а контузия в коляното получи Александър Бранеков. ЦСКА отбеляза своите голове в началото и в края на второто полувреме, а освен това още две попадения на Хазуров не бяха признати заради засади.

Преди първия съдийски сигнал имаше едноминутно мълчание в памет на жертвите от атентатите в Париж.

В началото удар на Преслав Йорданов бе изчистен от голлинията. Няколко минутки по-късно нападателят стреля отблизо с глава, като прати във външната страна на мрежата. После Александър Бранеков, който беше капитан в отсъствието на наказания Борис Галчев, опита късмета си с глава, но вратарят Петракиев изби с една ръка в напречната греда. При последвалия корнер удар с глава на Преслав Йорданов срещна страничния стълб. Третата греда за ЦСКА беше факт в 20-ата минута, когато Петракиев изби в левия стълб шут с левия крак на Цветанов пред наказателното поле.

Контузия на втория капитан Александър Бранеков в коляното принуди треньора Христо Янев да извършва принудителна смяна в средата на първото полувреме. На мястото на Бранеков влезе Божидар Чорбаджийски.

Веднага след подновяването на играта влезлият на почивката Костадин Хазуров вкара гол, но спорна засада запази нулевото равенство до 52-ата минута. Тогава включване на Момчил Цветанов отляво и прострелно центриране, с което бе елиминиран вратарят, бе засечено на празна врата от Хазуров за 1:0.

В края на мача ЦСКА потърси втори гол. Удар на Чорбаджийски бе избит пред голлинията, а още един гол на Хазуров не беше признат поради засада.

В 87-ата минута Самир Аясс успя удвои. Цветанов се отличи с втора асистенция, след като свали центриране и Аясс отклони в далечния ъгъл на вратаря.

В добавеното време Балкан пропусна най-чистото си положение, като Василев би право в ръцете на вратаря Колев отляво по нападението на домакините.

Така, ЦСКА събра пълен актив от 42 точки при голова разлика 58:1. Балкан остана предпоследен със 7 точки.