5. Федерико Варела (ЦСКА)

• 84мин

Павел Жабов (ЦСКА)

ЦСКА​ разби Банско с 6:1 в контрола

ЦСКА победи Банско с 6:1 в контролна среща, която беляза и края на мини лагера, който „червените“ проведоха в планинския град по време на паузата за националните отбори. Двубоят с „козлите“ обаче до последно бе под въпрос заради проливния дъжд в региона.

Преди неговото начало пък треньорът на „армейците“ Стойчо Младенов подари на колегата си от Банско Борис Галчев, който е бивш негов състезател, фланелка на 31-кратните шампиони.

Наставникът на ЦСКА даде възможност на юношите Любомир Цветанов и Виктор Атанасов да излязат на терена още от първата минута, като в стартовия състав попаднаха и Хамза Чатакович и Ахмед Ахмедов, които също получават по-малко игрово време.

"Червените“ стартираха силно и опитаха да открият резултата след изстрели на Матай и Чатакович в началните минути. В 24-ата минута Яник Вилдсхут все пак направи 1:0 с хубав удар в горния ъгъл, но две по-късно домакините успяха да изравнят след попадение на Балтов.

Равенството обаче се запази само три минути - Вилдсхут изведе Ахмедов, който преодоля вратаря на Банско Димитров за 2:1, а в 31-ата минута Греъм Кери покачи на 3:1.

След почивката головото шоу продължи и влезлият като резерва Жуниор Нзила вкара за 4:1 с изстрел от дъгата на наказателното поле. Малко след час игра пък друг играч, който се появи в игра през второто полувреме - Федерико Варела, отбеляза пети гол във вратата на Банско. Крайното 6:1 оформи юношата Павел Жабов в 84-ата минута.

Тази вечер футболистите и треньорският щаб се прибират в София, където ще получат ден почивка, след което започват подготовка за следващия си двубой от първенството - домакинството на Ботев (Пловдив) в неделя от 19:15 ч.

Стартов състав: Бусато, Цветанов, Матай, Гълъбов, Атанасов, Жеферсон, Мухар, Вилдсхут, Чатакович, Кери, Ахмедов

Източник cska.bg

ЦСКА записа убедителна победа над Банско в контрола

ЦСКА победи убедително с 6:1 Банско в контролна среща. Яник Вилдсхут, Ахмед Ахмедов, Греъм Кери, Жуниор Нзила, Федерико Варела и юношата Павел Жабов бяха точни за „армейците“ при успеха над третодивизионния тим. Кристиян Балтов пък бе авторът на единственото попадение за Банско.

В началните минути ЦСКА бе отборът, който атакуваше, но изстрелите от дистанция на футболистите на „червените“ бяха неточни. В 12-ата минута Жеферсон и Кери разиграха късо след корнер, а ирландецът центрира в наказателното поле, където Матей стреля с глава на сантиметри от вратата. Пет минути след това Хамза Чатакович стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Банско спаси.

В 24-ата минута на двубоя ЦСКА поведе в резултата, когато Яник Вилдсхут с плътен удар отляво на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Банско. Две минути след това Банско отвърна на предизвикателството - след двойно подаване Кристиян Балтов бе изведен и успя да се разпише във вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА продължи с атаките си, но в 22-ата минута Яник Вилдсхут направи уникален пропуск, след като от близка дистанция стреля в аут.

Третият гол в срещата падна преди да е изтекъл половин час игра. В 29-ата минута Вилдсхут намери отляво Ахмедов, а нападателят на „армейците“ от вратарското поле вкара за 2:1.

Само две минути след това и Греъм Кери записа името си сред голмайсторите в днешната контрола, след като в 31-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл.

Втората част на приятелския двубой започна с акробатично спасяване на Димитър Евтимов след удар на Петър Пенчов.

В 55-ата минута Жуниор Нзила с изстрел от дъгата на наказателното поле матира стража на Банско. Шест минути след това Федерико Варела бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле и не сгреши за 5:1.

Шест минути преди края на редовното време синът на Петър Жабов - Павел покачи резултата на 6:1.