3. Теньо Ботев (Берое)

• 62мин

5. Панталей Димитров (ЦДНА)

По едно полувреме на отбор

СТАРА ЗАГОРА, 27 август (по телефона от нашия кореспондент). Още от първите минути Колев започна да шари и опипва слабите места, но такива не се оказаха в защитата на „Берое“. Старозагорци се впуснаха в борбата с амбиция, което им донесе превес през цялото първо полувреме. Нека само споменем, че крайната отбрана на ЦДНА с мъка опазваше нападателната петорка на старозагорци и предотврати някои опасни положения най-вече чрез Манолов и Гаганелов, изкарвайки топката 7 пъти в ъглов удар. Много бяха и отправените удари от Петров, П. Янчовски, Васев и др. към вратаря на армейците. В 40 мин. след разбъркване пред вратата на ЦДНА Манолов отби топката, която рекушира в ръката на Ковачев. Съдията Дундаров не се подвуоми и отсъди дузпа. Ботев реализира - 1:0 за „Берое“. През второто полувреме картината се промени. Армейците заиграха смислено и технично, като разгръщаха играта по крилата. Колев, Якимов, Ранков, та дори и Димитров, и Ковачев направиха опасни рейдове, но както и през първото полувреме, не бе отправен нито един опасен удар към вратата на домакините. В 62 мин. Димитров съвсем изненадващо се вряза в крайната защита на старозагорци и от около 7 метра с диагонален удар изравни - 1:1.