Янко Кирилов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 80мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

2:3 Бурен мач

СТ. ЗАГОРА – В последната среща от тазгодишния шампионат „Берое“ за пръв път напусна стадиона си победен, и то след като цели 70 минути води с 2:0! В този мач се почувствува отсъствието на Тодоров, на чието място успешно игра Вълчев, но отзад Иванов изнемогваше и не успя да се справи с Ранков. Футболистите на ЦСКА „Червено знаме“ финишираха успешно благодарение на по-голямата си амбиция за победа. Дял за успеха се пада и на ветерана Ковачев, рутината на когото си каза думата през второто полувреме, когато заигра като централен защитник на мястото на Гаганелов.

„Берое“ започна играта си успешно и още в третата минута Вутов след като преодоля последователно Пенев и Гаганелов намери празно пространство във вратата на Найденов. Голът, който падна сравнително рано, не успокои нито един от отборите. Той бе началото на един бурен мач, с много голови положения и пред двете врати. И днес вратарят на „Берое“ Кръстев бе най-добрият на терена.

В 48-та минута Жеков с върха на обувката си леко изпрати топката в мрежата на ЦСКА. Оттук нататък обаче домакините се огънаха и в 70 мин. Якимов от невероятно малък ъгъл намали на 1:2. Само след две минути Кирилов изравни, а 10 минути преди края Цанев с глава доведе до 3:2. Така за десет минути гостите откраднаха победата от „Берое“.