5. Тодор Янчев (ЦСКА)

• 56мин

29. Ибрахима Гай (ЦСКА)

Йонко Неделчев (Ботев Пд)

ЦСКА​ постигна минимална победа с 1:0 в последната си контролна среща преди подновяването на първенството. В нея армейците срещнаха отбора на Ботев (Пловдив), като мачът се игра днес от 14:00 ч на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив пред 2500 зрители, от които около 50 привърженици на червените.

Срещата премина при трудни условия за игра, върху заснежен терен. Първото полувреме завърши без гол. Най-близко до попадението стигнаха играчите на Ботев в 30-ата минута. Тогава Борислав Димитров, след добър пробив по лявото крило, отправи силен удар, срещнал страничната греда зад Колев, след което топката се търкулна по голлинията и бе избита от притичалия Александър Томаш.

През второто полувреме армейците започнаха значително по-категорично и оказаха по-силен натиск върху съперника си. Само три минути след подновяването на играта те отбелязаха и единствения гол в срещата. Попадението дойде, след като Георги Иванов от Ботев се подхлъзна и това позволи на Тодор Янчев да отправи силен диагонален удар, който изненада вратаря на домакините Арсов и безпрепятствено влезе в горния ляв ъгъл на вратата.

В 56-ата минута Ибрахима Гай получи червен картон, след като подкоси откъсналия се сам срещу Колев Стоилов и армейците трябваше да доиграят срещата с 10 човека. В 71-ата минута Ботев имаше възможност да изравни, след като Стоян Колев се намеси несигурно при едно центриране на Неделчев и изпусна топката. Тя попадна в Дечо Аризанов, който от 10 метра не уцели вратата и би в аут. В 80-ата минута Йонко Неделчев от Ботев също бе изгонен за грубо нарушение и така и двата отбора завършиха мача с намален състав.

В срещата взе участие и новопристигналия бразилски защитник Лима, който влезе в игра в 58-ата мин, за да заеме мястото на изгонения Гай.

За съжаление след края на срещата част от публиката помрачи духа на феър плей, в който премина мача и засипа със снежни топки футболистите ни при влизането им в тунела на съблекалнята.