• 11
    Спас Киров

• 67мин

10. Павел Владимиров (ЦДНА)

Равният резултат (0:0) през първото полувреме бе напълно реален. Началото на срещата подсказа за известна амбиция у армейците, които съответновъв 2-ра, 8-ма и 16-та мин. отправиха силни удари, но добрият днес Пашов спаси. Нападателите на ЦДНА действаха с къси подавания в широчина на игрището, търсейки удобни за пробиви коридори чрез дейните Димитров и Панайотов. Защитата на моряците обаче беше на мястото си и отбиваше сигурно За разлика от лекото техническо превъзходство, което показаха гостите, ботевци заиграха тактически по-правилно. Оперативния четириъгълник Попов, Лазаров, Савов, Славейков играеше много маневрено и разбиваше в зародиш атаките на армейците. В нападението Киров, Савов, Лулчев се оказаха много опасни и застрашаваха често вратата на ЦДНА, но без завършващ удар. Последните минути на първото полувреме протекоха при натиск на ботевци, но гол не бе отбелязан.

През втората част на играта темпото намаля. Моряците продължаваха да бъдат по-бойкият отбор и да печелят единоборството, особено защитниците Грозданов, Ранджев и Боснов. Обаче нападателите, а и Славейков, който в 51-та мин. остана съвсем непокрит пред Андонов(ЦДНА), пропуснаха да отбележат гол от редица изгодни положения.Съвсем неочаквано в 67-та мин. Владимиров (10-ЦДНА) изпрати топката в мрежата с глава след ъглов удар. До краят насрещата резултата не бе променен. Армейците спечелиха победа в трудна среща, победител в която заслужено можеше да бъде и „Ботев“.

Любителите на футбола във Варна наблюдаваха един хубав и равностоен двубой. Технически по-добре подготвени армейските футболисти ог София си служеха с топката по-умело, свързваха се по-изкусно. На това варненци отговориха с бърза и бойка игра и създадоха доста неприятности пред вратата на ЦДНА. Техните атаки се организираха главно от ляво, където умело действуваше Киров (11--Бот). Защитниците начело с вратаря Пашов играха самоотвержено и спасиха отбора си от повече голове. През първото полувреме топката бързо се пренасяше от едното в другото поле. След почивката столичните футболисти имаха за малко инициативата и в 67 мин. след ъглов удар Владимиров прати с глава топката в мрежата. Голът наелектризира домакините, те преминаха изцяло в половината на ЦДНА, но пропуснаха да оползотворят възможностите за изравняване. Отборът на ЦДНА спечели с 1:0.