10. Георги Каменов (Ботев Вр) асистенция - Евлоги Йорданов

• 56мин

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

"Ботев“ (Вр) - ЦСКА „Червено знаме“ 1:2

ВРАЦА, 26 май (Кор. на „Работническо дело"). Никога досега градският стадион не е побирал толкова много любители на футбола, както на днешната среща между местния „Ботев“ и отбора на ЦСКА. Интересът бе оправдан от първата до последната минута - 22-та футболисти участвуваха в един жив, динамичен и изпълнен с много красота и емоции футболен спектакъл. Армейските футболисти, които са претенденти за шампионската титла, надиграха домакините и спечелиха твърде ценна победа.

Първите минути бяха на врачанци, но те не успяха да ги оползотворят. В 17-та минута най-добрият на терена Марашлиев при бърза контраатака би далечен остър удар и топката спря в мрежата на Петков, 1:0 за ЦСКА. Равенството дойде в 35-та минута, когато Йорданов подаде една диагонална топка и Каменов изненада Бончев - 1:1.

11 минути след подновяването на играта Якимов отбеляза много хубав гол и ЦСКА поведе с 2:1, при който резултат дойде и краят на мача.

Работническо дело

предоставил Тодор Гърбатов

1:2 ЛИДЕРЪТ НА ВИСОТА

ВРАЦА. Бурно и при високо напрежение, ала коректно премина двубоят между „Ботев“ и ЦСКА „Ч. знаме“. (Само армейците Василев, Никодимов и Николов си послужиха с грубости). И домакините, и гостите се стремяха към победата. Нито миг зрителите не скучаха. Деветдесетте минути минаха във висок темп с красиви комбинации, стремителни набези и много добро техническо изпълнение.

„Ботев“ започна вдъхновено, открито, в атакуващ стил и имаше силни начални минути. Домакините бяха свили здрав обръч около армейската врата и всеки момент се очакваше гол в тяхна полза. Но в 17-мин. Марашлиев пое отбитата от армейската защита топка, спринтира и отдалеч стреля остро – 1:0 за ЦСКА „Ч. знаме“.

След гола ботевци имаха значителен превес, но контраатаките на армейците криеха повече опасности. В тях блесна Марашлиев – най-добрият играч на терена. С бързина той се освобождаваше не само от прекия си пазач Ангелов, но надиграваше и цялата врачанска защита. ЦСКА „Ч. знаме“ заигра комбинативно, с много движение, с отлична спойка, със сигурно владеене на топката. Домакините обаче не мислеха да се предават. В 35-мин. чудесен пробив и отлично подаване на Ев. Йорданов – и врачанската десетка Г. Каменов майсторски отклони топката в мрежата – 1:1.

Подир антракта двете единадесеторки водиха мъжка игра. Петков – вратарят на „Ботев“, бе поставен на изпитание. В 56 мин. Якимов го надигра и ... 2:1 за ЦСКА. Лидерът бе вече на висота, доминираше. На два пъти (в 65 и 70 минута) Якимов изстреля топката в напречната греда на врачанската врата.

Ботевци се хвърлиха в отчаян щурм, за да постигнат поне изравняване на резултата, но не успяха. Атаките им бяха стихийни, в действията им имаше много прибързаност. ЦСКА задържа победното 2:1.