86. Валери Божинов (ЦСКА)

• 38мин

22. Али Соу (ЦСКА) асистенция - Едвин Джеси

86. Валери Божинов (Ботев Вр)

ЦСКА​ победи Ботев (Враца) в мач от деветия кръг на Първа лига. Мачът се игра на стадион Огоста в Монтана, тъй като стадионът във Враца не отговаря на изискванията за провеждане на срещи от Първа лига.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи четири смени спрямо предния мач, като за пръв път титуляр започна новопривлеченият нападател Али Соу. В 11-тата минута Бодуров центрира зад защитата на Ботев, но Али Соу не успя да овладее топката и тя излезе в аут. Вратарят на Ботев обаче вместо да изпълни аут, взе топката и я постави с ръце извън наказателното поле. Съдията свири фаул, Кирил Десподов се нае да бие прекият свободен удар, топката мина под стената и се удари в дясната греда, след което рикошира във Валери Божинов и влезе във вратата на Ботев за 1:0 в 15-тата минута от мача. В 18-тата минута Ботев вкараха топката във вратата на Черниаускас, но голът бе отменен заради засада. В 19-тата минута Джеси изведе Десподов зад защитата, той пусна успородно на Али Соу, но нападателят закъсня с шпагата и не успя да вкара. В 28-мата минута отново дуетът Десподов-Соу направи опасно положение, след центриране на крилото, Соу би с глава, но вратаря на Ботев хвана топката. В 30-тата минута Черниаускас изби опасен удар на футболист на Ботев. В 38-мата минута Пинто намери Джеси в центъра на наказателното поле, Джеси от своя страна излъга няколко футболиста на врачани и пусна към Али Соу, който този път не сгреши и вкара първият си гол за ЦСКА. Полувремето завърши при резултат 0:2 за ЦСКА.

В 47-мата минута Десподов би силно над вратата от пряк свободен удар. В 51-вата минута опасно навлизане на Али Соу сам срещу вратаря бе спряно от несъществуваща засада. В 52-рата минута Чорбаджийски спъна футболист на Ботев в наказателното поле на ЦСКА, при което съдията свири дузпа. Валери Божинов се нае да бие удара но нацели лявата греда на Черниаускас, след което Тиаго Родригеш я изби в тъч. В 67-мата минута, Десподов бе съборен по десния фланг, той успя да стане и да съхрани топката и съдията даде авантаж. Десподов навлезе в наказателното поле и отново бе съборен от същия защитник на Ботев, но не последва сигнал за нарушение. В 70-тата минута Домовчийски удари напречната греда на ЦСКА, но после играта бе спряна заради засада. В 74-тата минута Ненов от Ботев навлезе по десния фланг и центрира топката към Домовчийски който с лек удар я прати по земя към вратата та ЦСКА, Черниаускас обаче успя с плонж да я спре пред голлинията. В 83-тата минута Тиаго стреля силно от дистанция, но вратара та врачани успя да избие.