9. Петър Жеков (ЦСКА „Ч. знаме“) асистенция - Аспарух Никодимов

• 86мин

10. Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

0:2 ВОДАЧЪТ ВЗИМА „СВОЕТО"

РУСЕ. Въпреки доскорошната заангажираност на мнозина от армейцитге в различните национални отбори, временният водач дойде в Русе в пълен основен състав - факт, който подсказва недвусмислено отношението и намеревията му не само към този мач, но и към шампионата въобще. И гостите заслужено отнесоха двете точки, а за дунавци оставиха утехата, че направиха едно свое второ полувреме и позволиха спорът да бъде окончателно решен едва 4 минути преди последния съдийски сигнал.

Всъщност почивката раздели мача на две съвоем различни по своя характер, ритъм и достойнства части. В първите 45 мин. армейците надиграваха с лекота своите съперници, но в последната фаза на акциите си или прекаляваха с воденето на топката, или плетяха многоходови комбинации, давайки възможност на подсилената дунавска защита успешво да противодействува. Голът, който Жеков постигна в 39 мин., бе реализиран след опасно центрираве на Никодимов. Тоза бе и едно „наказание“ заради проиграните от Маринов, Йорданов и Парашкевов реални възможности пред армейската врата.

След почивката Дунав преустрои изцяло играта си: Вместо епизодична контраатаки - силен, почти непрекъснат натиск, в който се включваха Сюлейманов, Колев, Митов и Станков. До останалите в центъра армейци Атанасов и Жеков рядко стигаше добре адресирана топка. Но русенските нападатели отново проиграха създадените голови положения и отново получиха заслужен урок. В 86 мин. включилият се в поредната контраатака Якимов напредна в наказателното поле на Дунав със своя красив слалом и с остър изстрел порази срещуположния горен ъгъл - 2:0 за ЦСКА „Червено знаме“.