78′
  • 30мин

Шамси Сюлейманов (Дунав)

ПОБЕДАТА ПРЕДПОЧЕТЕ ПО-БОЙКИЯ, ПО-ДРУЖНИЯ

„Миг преди да насоча топката към вратата, - сподели по-късно Сюлейманов, - видях, че вратарят идва към мен. Да го прехвърля така добре ми помогна неволно и Маринчев. Той закъсня да отбие полувисоката топка, чукна моя крак вместо нея и ... ударът излезе точно такъв, какъвто трябваше да бъде!...“

Това се случи в 30 мин., когато при Йорданов (Д) и Сюлейманов долетя една удобна топка от дълбочина. Армейският вратар не изчака резултата от борбата, погрешно напусна рамката на вратата (численото съотношение на силите пред него бе 3:2 в полза на защитата!) и единственият гол в срещата стана факт. През първото полувреме, когато дунавци напираха енергично и стремително, Флоров, Сюлейманов и Йорданов твърде често предизвикваха смут в армейската защита. Нещо куцаше и в нападението на „Ч. знаме“.  Колев и Якимов загубиха съответно срещу Димов и Г. Георгиев. Цанев блуждаеше безцелно. От друга страна Ив. Георгиев не позволи на Панайотов да изпълнява диспечерските си задължения и тежестта падна върху дуета Станков – Пешев.

През втората част надмощието бе вече у гостите. За дунавци настъпиха тежки минути на героична защита и отчаяни контраатаки. Но и в тези изключително напрегнати и динамични 15 минути на нападателите на ЦСКА „Ч. знаме“ не бе дадена възможност да осъществят успешно поне една колективна атака и да изведат свой партньор в стрелкова позиция. Ще се запомни само 63 минута, когато Романов се измъкна зад дунавската защита, но стреля край вратата. В крайна сметка победата предпочете по-бойкия, по-дружния и сърцат отбор – 1:0 за „Дунав“.