• 15мин

Маркос Сантос (Есперанс)

• 57мин

Валид (Есперанс)

ЦСКА​ загуби последната си контролна среща на африканска земя, срещу шампиона на Тунис – Есперанса (Тунис) с 0:2.

Армейците изкараха първата част от зимната си подготовка в Тунис, където изиграха общо четири приятелски двубоя, записвайки две победи и две загуби.

Утре (29.01., неделя) отборът сe завръща в София в 13:00 часа.

Старши треньорът Миодраг Йешич пусна следния състав през първата част:

На вратата Тодор Кючуков. Двойка централни защитници Валентин Илиев и Александър Тунчев. Вляво Тиаго Силва, вдясно Кирил Котев. Пред тях Даниел Георгиев и Сергей Якирович. Дясно крило Йордан Юруков, ляво Янев. Велизар и Гъргоров като нападател и атакуващ халф.

През втората част последва дежурната смяна от по няколко играчи. Влязоха Илко Пиргов, Сергей Якирович, Александър Мутафчич, Георги Илиев, Мурад Хидиуед, Гийом и Фуртадо, Иван Иванов.

В тези четири контроли прави впечатление, че основно бе налагана схемата 4 2 3 1. По едно полувреме играеха и се въртяха по постовете различни играчи. Единствено, след продажбата на Забавник, на поста десен бек се застоя Кирил Котев. На останалите играчи бе прилагана предимно ротация.

Шампионът на Тунис предложи динамична игра, пред около 5 000 зрители още от самото начало.

В 15-ата минута, след един прецизно изпълнен пряк свободен удар, топката бе поставена на главата на голмайстора на Есперанса, португалеца Дос Сантос. Той се възползва от това, че не бе покрит и необезпокояван стреля с глава за 1:0.

ЦСКА отговори през първата част с няколко удара отдалече на Велизар Димитров и Мурад Хидиуед.

Най-опасната ситуация на армейците бе в 29-ата минута, когато Янев през центъра изведе прекрасно Гъргоров отляво в наказателното поле. Той пък, с едно докосване, чукна към Велизар Димитров, който за съжаление от изгодна позиция в наказателното поле стреля над вратата.

През второто полувреме след кратко изравняване на силите на терена, отново Есперанса се възползва добре от едно мелле пред вратата на ЦСКА.

В 57-ата минута, след центриране от корнер и двуминутно разиграване около и в полето на ЦСКА, топката достигна до Тайех Валид, който с невероятен шут, от границата на наказателното поле, я прати неспасяемо във вратата на Илко Пиргов.