Турнир: Първа професионална лига 2018/19 (25-и кръг)

22. Али Соу (ЦСКА) асистенция - Тиаго Родригеш

11. Даниел Младенов (Етър ВТ)

• 81мин

Срещата започна при ясно време с разкъсана облачност и температура от 19 градуса.

В 3-та минута и двете агитки на домакини и гости почете паметта на общата легенда Трифон Иванов!

Странен критерий за нарушения показа главния съдия Никола Попов след като не отсъди явни нарушения срещу Малинов в 9-та минута и срещу Жоржиньо в 12-та минута.

В игрови план и двата отбора започнаха внимателно като се стараеха да изпълняват позиционните наставления на двамата треньори. Първото опасно положение дойде в 11-та минута след като Али Соу подаде добре на Тиаго, но ударът на португалеца бе спасен от Христо Иванов.

В последвалите минути болярите се опитваха да задържат топката главно в своята половина и централната част на терена, а армейците се опитваха с по-бързи отигравания да излъжат двете отбранителни линии на виолетовите.

В 32-та минута след двойно подаване с активния Батрович, Крум Стоянов излезе на добра позиция и шутира, но топката мина на метър в аут.

Удар на Жоржиньо не намери целта за армейците.

В 38-та минута Сърмов затрудни Черниаускас от близо 20 метра, но литовецът все пак спаси.

Второто полувреме започна с много по-активна игра и на двата отбора. Първо в 47-та минута Енрике бе изведен и надбяга защитата, но Иванов изигра майсторски ситуацията.

В 49-та минута Сърмов отново опита силен, но много неточен шут.

След нарушение и изпълнение на пряк свободен удар, Тиаго разтресе напречната греда на домакините в 50-та минута.

В 63-та минута Малинов изведе по прекрасен начин Али Соу, но той не успя да насочи добре топката към вратата.

Все пак логичното се случи в 65-та минута, Жоржиньо се пребори с глава за топка в наказателното поле на Етър и подаде топката към Соу, гамбиецът триково му я върна и за,  излезлия очи в очи с вратаря, футболист на Гвинея-Басау остана да я прати покрай вратаря в мрежата за 0:1 за ЦСКА.

Нова бърза атака на ЦСКА в 68-та минута остави Тиаго сам срещу вратаря, след пас на Жоржиньо, но от малък удар португалецът стреля, но Иванов, изби в корнер. След ъгловия удар Бикел стреля неточно.

Бърза атака на ЦСКА в 69-та доведе до 0:2, първо Бодуров отне добре топката и я даде към Али Соу, той я цъкна на Тиаго и тръгна напред, португалецът прехвърли защитата и гамбиецът спря топката и с мощен удар я вкара в мрежата.

В 73-та минута Енрике нахлу много добре отляво и намери оставния Али Соу, който обаче от близко разстояние я изпрати в ръцете на Христо Иванов.

В 75-та минута след добър пас отдясно на Василев топката бе подадена с глава от Милчо Ангелов към Дани Младенов и той отблизо намали резултата на 1:2.

В 81-та минута влезлия Джеси подаде добре на Тиаго, който от 30 метра отправи топовен удар отново в напречната греда, но Али Соу отблизо довкара топката за 1:3 и осигури победата на червенобелите.

В добавеното време Мартин Смоленски направи дебют за аремйците на 16 години и 1 ден.

Отново в добавеното време Здравко Илиев центрира в наказателното поле на ЦСКА, имаше рикошет, но топката бе изчистена.