14. Даме Н'Дое (Копенхаген)

• 58мин

10. Евандро (ЦСКА) асистенция - Мауридес

• 64мин

ЦСКА​ загуби с 2:1 и вторият мач от III квалификационен кръг за Лига Европа срещу ФК Копенхаген. Мачът реванш се игра в датската столица на стадион Паркен, а в София на стадион „Българска армия“ се бяха събрали над 500 човека да гледат мача на специално изградена стена.

Мачът отново бе съпътстван с груби съдийски грешки които преодпределиха крайният резултат. Армейците не се стреснаха от съперника си и първи имаха добро положение за гол. В 12-тата минута Тиаго изведе Джеси, който навлезе в наказателното поле и финтира два пъти защитник на датчаните, но бе затворен и върна към Тиаго, който би мощно но в аут. В 23-тата минута датчаните вкараха гол чрез Н`Дое, а на повторенията се видя, че голмайсторът и още двама негови съотборници са поне метър зад защитата на ЦСКА по време на паса. Целия щаб на армейците протестира, но съдията не отмени гола. В края на полувремето армейците можеха да изравнят след центриране от корнер на Десподов и удар с глава на Бодуров, но топката излезе в аут.

През второто полувреме Нестор Ел Маестро засили головата мощ на ЦСКА с включване на Евандро на мястото на Едвин Джеси. Копенхаген имаха шанс да вкарат втори гол в 47-мата минута след центриране на от пряк свободен удар, но топката излезе в страни от вратата на Черниаускас. В 50-тата минута Евандро пое топка центрирана към него и по въздух я върна назад към Мауридес, който би силно към вратата на Копенхаген, но отново неточно. В 53-тата минута Бойлесен дръпна Евандро, с наруши баланса на бразилеца в наказателното поле, но съдията реши да не отсъжда дузпа. В 55-тата минута Н`Дое вкара гол, който правилно бе отменен заради засада. Минута по-късно при нова бърза контра на Копенхаген Черниаускас се справи отлично избивайки в корнер. В 58-мата минута Пинто подаде на Мауридес в половината на Копенхаген, бразилецът бързо намери Евандро, който останал сам срещу вратаря не сгреши и вкара първия си гол за ЦСКА за 1:1. Шест минути по-късно футболистите на Копенхаген успяха да вкарат втори гол след центриране от корнер и удар с глава на Н`Дое. В 84-тата минута Тиаго центрира от корнер на главата на Мауридес, но бразилецът не можа да стреля точно във вратата. В продължението Мауридес стреля в стената от пряк свободен удар, топката попадна в Тиаго, който стреля точно, но слабо. Йоронен нямаше проблеми да хване топката.