• Пл. Петров

•
  • 10мин

9. Валентин Станчев (ЦСКА)

При резултат 0:1 на полувремето  двубоят между Левски (Кюстендил) и ЦСКА не завършва. Причина за това е бойкота от страна на армейците, които се оплакаха че капитанът Адалберт Зафиров и вратарят Ивайло Иванов са бити в тунела от бодигардове на собственикът на Левски (Кюстендил) - мафиотът Георги Илиев. След 15-минутно изчакване главният съдия Атанас Узунов даде края на мача.

Ръководителите на ЦСКА твърдят, че четвъртият съдия Ангел Христов е станал свидетел на побоя. Той е бил в тунела, тъй като е отишъл да подкани играчите да излязат за второто полувреме. В доклада на рефера обаче инцидентът не е отразен. Свидетел също така и домакинът на Левски Кюстендил, но и той отрича да е имало скандал.

Двамата пострадали си извадиха свидетелства в местната болница, които би трябвало да потвърдят нанесените рани. Зафиров се измъкнал само с насиняване в областта на гърба. Иво Иванов има съмнения за комоцио и насядания около устната и окото.

След няколко заседания на изпълкома на БФС (в който част от членовете са служители и близки до групировката на Георги Илиев ВИС-2) е взето решение мачът да бъде отменен, а на отборите не са присъдени точки за него. Левски (Кюстендил) пък е наказан с лишаване от домакинство за три мача.