Турнир: „А“ футболна група 2014/15 (1-ви кръг)
Съдия: Ивайло Стоянов
На живо по: TV7
  • 67мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ София стартира новия сезон в А група с победа. Момчетата на старши-треньора Стойчо Младенов постигнаха успех с 1:0 при гостуването си на Литекс. Единственият гол на Градския стадион в Ловеч падна в 67-ата минута, когато изстрел на Маркиньос прати топката във вратата на Баривиера. Армейците бяха подкрепяни от своите невероятни привърженици, които не спряха нито за секунда да скандират името на любимия отбор и създадоха страхотна атмосфера на стадиона.

През първата част отборите действаха предпазливо и голови положения липсваха. Първото такова дойде в 27-ата минута, когато Ваюши центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА. Там Джордан стреля с глава от близо, но Якуб Дивиш демонстрира добър рефлекс и отрази удара с крак. До края на полувремето се откри още една възможност пред отбора на Литекс. Този път удар с глава на Недялков премина над напречната греда.

В 50-ата минута домакините допуснаха груба грешка в защита. Карачанаков бе изведен очи в очи с вратаря на Литекс, но се засуети и Божиков му отне топката миг преди да нанесе удар. В 58-ата минута направилия дебют с екипа на ЦСКА Денис Причиненко получи травма и напусна принудително терена. Неговото място в центъра на защитата бе заето от друг дебютант – хърватинът Марин Оршулич. В 60-ата минута Антон Карачанаков отстъпи мястото си на Луис Карлос Соарес. В 61-ата минута страхотен пробив на Асприля по левия фланг бе завършен от колумбиеца с удар от малък ъгъл, вместо с пас към свободен съотборник. В 67-ата минута добра контра атака на армейците бе завършена с гол. Иван Стоянов намети с прецизен пас Маркиньос, който си нагласи топката на удобния десен крак и шутира към вратата. Божиков в опита си да блокира удара, протегна крак, кълбото рикошира в него и подлъга вратаря Баривиера – 1:0 за ЦСКА. В 76-ата минута Орелиен Йоаким напусна терена за сметка на Серджиу Буш. В оставащите минути до края на мача домакините опитаха да се върнат в мача, но опитите им да отбележат нямаха успех.