9. Павле Делибашич (Локо Пд)

• 54мин

17. Руй Мигел (ЦСКА)

• 90+2мин

ЦСКА​ се наложи като гост над Локомотив Пловдив с убедителното 3:1. Иван Иванов откри головата сметка на шампионите, а Руи Мигел заби два гола за третата поредна победа на червените, откакто тимът бе поет от Любослав Пенев. Иванов и Мигел отбелязаха по още едно попадение във вратата на домакините, но те бяха отменени заради маркирани от страничния съдия засади.

Шампионите започнаха силно мача и още в 7. минута  Иван Иванов прати топката в мрежата на вратаря Акалски, но голът бе отменен поради засада. Само две минути по-късно обаче, Иванов бе в прегръдките на съотборниците си, след като откри резултата, засичайки с глава центриране на Маркиньос.

Четвърт час след началото на срещата нов гол на ЦСКА бе отменен заради засада. Негов автор този път бе Руи Мигел.

До края на полувремето червените диктуваха темпото и създадоха няколко опасни положения, новтори гол във вратата на домакините така и не се стигна. Вместо товя, противно на всякаква логика, Локо успя да изравни в самия край на първото полувреме, след като Делибашич реализира единадесетметров наказателен удар.

След подновяването на играта през второто полувреме старши треньорът на ЦСКА замени Саидходжа с Александър Тонев. В хода на мача в игра за червените се появиха Чипев и Маркес, които замениха Силва и Удоджи.

Само десет минути бяха необходими на червените, за да поведат отново. Руи Мигел се разписа с глава във вратата на домакините, като този път голът му бе зачетен и така резултатът стана 2:1 в полза на ЦСКА.

До края на редовното време Руи Мигел на няколко пъти имаше възможност да отбележи второто си попадение в мача, но трябваше да чака до последната минута, когатоТонев го изведе на удобна позиция и португалецът не сгреши, затвърждавайки крайния успех на ЦСКА с 3:1.