8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

7. Димитър Миланов (ЦДНА)

• 89мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНА)

Започна бърза, много красива игра, с устремни атаки и контраатаки. Чрез изтеглените назад Панайотов (9) и Янев (11) бе завладян центърът на терена и чрез Колев (10) ЦДНА започна организирани нападения към вратата на Бечиров. Въпреки че лявата страна работеше като по часовник, не по-малко опасна бе и дясната с устремните пробиви на Миланов и Димитров, Но напорът спираше до Попов и Георгиев, които сигурно чистеха напред. В 9-та мин. Колев даде първия удар към вратата - слаб удар от около 85 м, но... Бечиров легна предварително, топката го прескочи и резултатът бе открит. В 29-та мин. „късметът“ на Бечиров пак проработи. Отново далечно бита топка - този път от Стоянов (6), предизвика недоразумение между Георгиев (4), Миланов (7) и вратаря. Топката мина покрай тях и ЦДНА поведе с 2:0 Бечиров явно бе смутен. Несигурността се пренесе и сред останалите състезатели на Локомотив, които прибегнаха до по-твърдо единоборство, блъскане с ръце, умишлено замахване с крака и пр.
Тон на това даде Дамянов (6), който изпускаше непрекъснато бързия Димитров и се мъчеше да го спре по най-простия начин - чрез ритане в краката. Предвестниците на приближаващата буря не бяха спрени от съдията Л. Стамболиев. Той остави ненаказани няколко такива последователни прояви на Дамянов и продължаваше да свири спокойно. В 38-та мин. Андонов изби лошо ипратената от ъглов удар топка, която попада в Колев (9-Л) и оттам - в мрежата. Играта стача още по-оста и още по-нервна. Това като че ли стресна съдията, и той в 42-та мин., за да внуши респект, отстрани Колев (9-Л) и Манолов (3-ЦДНА).

Второто полувреме започна с устремни атаки на домакините. Всяка минута се очакваше изравнителният гол. Андонов с мъка изби няколко опасни топки, а 51-та минута върналият се като полузащитник Янев с глава спаси сигурен гол. И точно тогава безотговорно играещият днес Делев (8-Л), след две провинения за умишлено ритане без топка на противников състезател, бе отстранен и с това устремът на локомотивци секна. В 57-та мин. след наказателен удар, Димитров посрещна отскочилата от ръцете на Бечиров топка и увеличи резултата на 3:1. Пак започнаха блъсканици и ритане и в 60-та мин. за подобна като на Делев постъпка бе отстранен и Миланов. Едва сега атмосферата бе успокоена - играта стана нормална. В последната минута Бечиров си вкара сам още един гол. Вместо навън, той изби в мрежата не много силната топка, изпратена от Панайотов (9).