11. Ангел Миланов (ЦДНА) асистенция - Стефан Т. Стефанов

• 71мин

11. Ангел Миланов (ЦДНА) асистенция - Панайот Панайотов

• 89мин

Срещата в събота на стадион „Народна армия“ между Локомотив (Сф) и ЦДНА започна с мудно темпо и продължи така с лек превес за ЦДНА през цялото полувреме. В тази част на играта проличаха всичките недостатъци на локомотивци в досегашните им срещи: несъгласувапи действия на крайната отбрана с вратаря, лошо покриване на противниковите нападатели, безсмислепо отправяне толката напред, погрешна игра на средната линия и нападението. Полузащитипците играеха или твърде назад или пък прекалено се увличаха в акциите на нападателите. Най-важната част от терена - средата, бе почти винаги във владение на ЦДНА. От друга страна полузащитииците на Локомотив показаха и друг дефект - те прекалепо подеха топката, а. когато трябваше да я препратят на съиграч, миого рядко тя отизаше там, където бе необходимо и целесъобразно. У нападателите липсваше нерв. Крилата сбиваха играта пред вратата на ЦДНА. С изключение на лявата свръзка Николов, останалите нападатели, бързо и леко се отказваха от борбата за топката пред и в наказателното поле на ЦДНА. Като последица - удари във вратата липсваха, а играта на целия отбор бе сива, мудна.

В играта на армейците също имаше слабости, но те не превишаваха добрите прояви. Армейците играха организирано, макар и бавно и с прекалено обработване на топката, с типичните за отбор къси подавания (много рядко с дълги прехвърляния, които, когато ги имаше, се оказаха резултатни) и имаха малко удари във вратата. Личеше прекалена самонадеяност у някои играчи, (Цанов, Ракаров, Янков). Една такава самонадеяна постъпка на Цанов пред вратата на отбора му едва не завърши с гол.

Характерното за този мач бяха „букетите“ от играчи. Обикновено към центъра на игрището за овладяване на топката се струпваха по 5-6 души.

30 минути от срещата преминаха без удари в двете врати. Първият удар даде Николов (Л) във вратата на ЦДНА, но това бе по-скоро подаване топката на Кекиманов. В 35 и 36 минута Панайотов (ЦДНА) пропусна две чисти положения, поради забавяне на удара си. След 4 минути, левия полузащитник на Локомотив К. Ставрев направи груба грешка. Той забави да отбие напред топката, Михайлов (ЦДНА) успя да му я отиеме и с лек удар през ръцете на Кюпев я вкара в мрежата. Две минути преди края на полувремето Стефанов изпълни много добре ъглов удар, топката надвисна над вратата, но Кюпев не реагира и Ангел Миланов с глава промени резултата на 2:0 за ЦДНА.

Втората част на играта започна с продължителен, силен натиск на Локомотив. Пред вратата на ЦДНА последваха едни след друг 3 ъглови и 2 наказателни удара, които обаче не донесоха промяна в резултата. При тия остри положения добри прояви имаше Кекиманов. Натискът на Локомотив дойде вследствие на влизането на Л. Христов, който стана организатор на атаките на отбора си. Скоро обаче и Л. Христов изпадна в унисон с играта на другарите си от отбора. След 70-та минута ЦДНА доби отново лек превес, който задържа до края. В 71 минута Ангел Миланов догони nрехвърлена топка от Панайотов, напредна малко и със силен удар покачи на3:0. Една мицута преди края на мача отсечен удар на Панайотов рекушира от тялото на Кюпев, Михайлов посрещна топката и ЦДНА спечели заслужена и голяма победа с 4:0.