• 15мин

6. Никола Ковачев (ЦДНА)

• 36мин

11. Никола Котков (Локо Сф)

Локомотив ни накара да недоумяваме още в началните минути. Причина за това бе съставът, в който не всичко беше в ред, и най-вече маниерът на игра. Всъщност, разпокъсаните действия на Локомотив представляваха една сива, мътна картина, в която нямаше и проблясъци от бърз, острокомбинативен, модерен футбол. Защитата в решителни моменти се суетеше, оставаше пасивна, а нападението, което явно не си беше дало сметка как да играе срещу ЦДНА, се луташе в безпътица.

Републиканският първенец започна двубоя с по-ясни намерения, с устремни атаки. В 7 мин. те бяха възнаградени с гол на Панайотов. Малко по-късно Ковачев изпълни технично наказателен удар и с фалцова топка излъга вратаря Йосифов - 2:0. И по-нататък ЦДНА не бе обезпокояван от противника. Но в 36 мин., след известно раздвижване в отбора на Локомотив. съдията определи дузпа във вреда на ЦДНА и Котков намали разликата - 2:1.

Едва след почивката локомотивци се ориентираха към енергична и целенасочена игра. Във вратата на Найденев се изсипаха няколко опасни удара на Дебърски. ЦДНА получи възможност да увеличи аванса, но Цанев от един метър вдигна топката над гредата. Минута преди края Дебърски спечели двубой с армейската защита, но ударът му бе неточен.

Вчера видяхме едно ръководство, в което имаше груби пропуски. К. Динов си позволи просго да си играе с нервите на зрителите, със задължението да бъде обективен и принципен съдия на това, което се развива на терена. За едни и същи нарушения той присъждаше различни наказания. Почувствувал някои грешки, той прибегна към „компенсации“. Равнодушно отмина сериозно нарушение на Манолов в наказатвлното поле, а определи дузпата, когато положението не го изискваше. И друг път сме критикували повръхностни и безпринципни ръководства на К. Динов. След мача ЦДНА - Локомотив през миналия сезон обърнахме внимание, че е толерирал някои грубости, че е проявил пренебрежително отношение към играчите. Той си прави оглушки. И още не е отговорил на миналогодишната критика. Няма ли да обясни как ще коригира грешките? Заслужава да се отправи упрек и към ЦФСК, която показа липса на такт и разбиране, като назначи К. Динов да ръководи и пролетната среща между двата противника.