Турнир: „А“ професионална футболна група 1999/00 (12-и кръг)
  • Симонов
    76′
  • Николаев
    90′

С равенство 0:0 Локомотив спря победната серия на ЦСКА в дербито на кръга вчера. На стадиона в Надежда армейският тим записа първия си равен мач за сезона, след като досега водеше класирането в А група с 10 поредни победи и една загуба.

Преди почивката двата отбора създадоха сравнително малко голови положения. ЦСКА, който излезе със състава си от мача с Левски миналата седмица, можеше да поведе още в 7-ата минута, когато Румен Христов нахлу отдясно в наказателното поле на противника. Диагоналният му удар обаче мина встрани от вратата. Локомотивци опитаха да натиснат противника си, но атаките им се разбиваха в добре организираната защита на ЦСКА, където  младият Великов обезличи напълно чернокожия нападател на Локо Сф Макдоналд Мукаси.

След почивката домакините заиграха по-активно, а отбраната им успя да спре атаките на армейците с твърда игра. Тимът от Надежда пропусна да открие в 66-ата минута, когато Георги Пеев удари греда. До края Локомотив имаше още няколко голови възможности, които не успя да реализира.

Това не е футбол - заяви ядосан след мача треньорът на ЦСКА Димитър Пенев, който след почивката предпочете да играе с четирима нападатели. - Нашата цел е да играем нападателно и да вкарваме голове, но при тази груба игра това бе невъзможно. Съжалявам за публиката,  която иска да гледа красиви изпълнения и голове.