• 56мин

Кирил Райков (ЦСКА „Ч. знаме“)

НАЧЕЛО ИЗЛЕЗЕ ЦСКА „Ч. ЗНАМЕ“

ЦСКА „Ч. ЗНАМЕ“ С ЕДНИ ГЪРДИ ПРЕДНИНА

Последният кръг в „А“ РФГ ще бъде в края на тази седмица. И ето че след вчерашните мачове се изясниха някои неща. Спартаковците от Плевен и Варна вече и теоритически са без надежда за спасение и догодина ще бъдат в „Б“ РФГ.

А в челото? ЦСКА „Ч. знаме“ е употребил много физическа и нервна енергия, за да победи в един мач, в който противникът е водил с 2:0. Тази победа има толкова по-висока стойност след като „Левски“, отслабен от отсъствието на контузени състезатели, загуби във Варна. Така един кръг преди края ЦСКА „Ч. знаме“ излезе начело с една точка преднина, което, на базата на логиката, е важно преимущество. И все пак, като имаме предвид какви превратности ни поднася футболът, трябва да повикаме на помощ търпението и да изчакаме и последния кръг, в който и формално и фактически ще се реши всичко.

2:3 Победа с цената на много усилия

Гр. СТАНКЕ ДИМИТРОВ. За ЦСКА „Ч. знаме“ срещата беше от изключително значение. Една евентуална победа увеличаваше техните шансове за шампионската титла. И те я постигнаха. След изтичане на 90-те мин. състезателите на ЦСКА едва намериха сили да се прегърнат и поздравят с победата, която им струваше толкова сили и нерви.

Началото не беше никак радостно за тях, защото първото слизане на станкедимитровци към тяхната врата завърши с гол. След едно колебливо намесване на Филипов Миланов изпрати топката в мрежата. Бързо отбелязания гол скова действията на червенознаменци до такава степен, че за „Марек“ не беше трудно да отбележи нов гол. В 25 мин., след пробив на Паргов и нова грешка на Филипов, Стойнов с глава покачи на 2:0. Темпото на играта в следващите минути се ускори още повече. Спокойствието на домакините надделяваше пред по-големия, по-неразумен натиск на ЦСКА, чиито нападатели, и най-много Цанев пропускаха чисти за реализиране положения. Все пак в последната минута на полувремето Цанев се реабилитира и отблизо намали на 2:1. Неговият гол успокои донякъде редиците на армейците и след почивката играта им стана по-целенасочена. Влизането на Райков на мястото на неубедителния Зафиров се оказа благотворно. Мургавият нападател вля живот в анемичното нападение на армейците, а в 55 мин. ударът, изпратен от него, попадна в целта и резултатът бе изравнен. Изразходвали доста сили до този момент, у домакините започна да се чувствува умора. Гостите хвърлиха всичко напред за отбелязване на победния гол. Но това им се удаде едва в 75 мин., когато след продължително разбъркване пред вратата на „Марек“ Цанев изпрати топката в мрежата на Белчински.