• 52мин

Тарас Шелест (Металург)

Викторс Добрецовс (Металург)

• 77мин

ЦСКА​ изпусна да запише трета победа по време на 2-седмичния лагер в Кипър. “Червените” завършиха 3:3 с латвийския Металургс , след като водеха 3:0 на полувремето.

Преди това армейците победиха местния АЕК (3:0) и Динамо Моcква (2:1) и завършиха наравно с немския Унион (2:2).

Мачът с латвийците, завършили трети в първенството, се игра на помощното игрище на ЦСКА, а треньорът Александър Станков бе дал почивка на някои от основните си играчи. В срещата не взеха участие халфовете Методи Деянов и Костадин Видолов, както и защитниците Мичо Вранеш и Иво Тренчев.

Още в 11-ата минута Георги Антонов, вкарал и за 1:1 с Бенфика, откри с мощен шут извън наказателното поле. Владимир Манчев, който в този мач излезе с капитанската лента, направи 2:0 в 23-ата минута, а третият гол бе на младока Петър Златинов (36).

На почивката Александър Станков извади част от титулярите. 7 минути след началото на второто полувреме Шелист намали на 1:3. Секунди по-късно треньорът на вратарите Илия Вълов бе на крачка да облече отново екипа на ЦСКА, след като Ивайло Иванов пострада при сблъсък с латвийски нападател. Докато лекарският екип му оказваше помощ, Вълов вече се бе отправил към тъча за смяна. Ивайло обаче стана и довърши мача. Както е известно, останалите двама вратари в ЦСКА, украинецът Немодрук и сърбинът Жилич, тренират на облекчен режим заради контузии и не попаднаха в групата за мача.

През второто полувреме в игра за ЦСКА се появи и тъмнокожият дует Чъкс Нвоко и Масане Моке. Това бе първи мач за Моке след подписването му на договора с “червените”. Той се отчете с 2 извеждащи паса към Станимир Георгиев. В 77-ата минута капитанът на гостите Добрецов се възползва от едно меле пред вратата на ЦСКА и намали на 3:2. В аналогична ситуация след 2 минути той изравни резултата.