10. Руй Коща (Милан)

• 51мин

7. Андрей Шевченко (Милан)

ЦСКА​ трябваше да преклони глава пред европейския гранд „Милан“. Противно на предварителните слухове за игра с резервите, Фатих Терим беше свикал под знамената най-доброто, с което разполага.

Головете за „росо-нерите“ паднаха след умерен и икономичен натиск от страна на домакините. Още в четвъртата минута Руи Коща центрира остро, а Индзаги и Шевченко не успяха да засекат топката. Седем минути по-късно след центриране отляво вратарят Ненад Лукич успя да отклони топката в напречната греда. В 16-та минута Любослав Пенев затрудни Абиати при изпълнение на пряк свободен удар.

В 20-та минута Мануел Руи Коща стреля към Лукич, топката се отклони от защитник на ЦСКА и влезе в долния ъгъл на вратата на гостите за 1:0. До почивката ЦСКА показа, че започва да се отърсва от известно вцепенение в началото на мача.

След подновяването на играта наставникът на „Милан“ направи две смени. Сержиньо излезе на мястото на Индзаги, а Гатузо замени Албертини. Шест минути след началото на второто полувреме домакините отбелязаха и втория гол след прекрасен пробив именно на Сержиньо, който не позволи на Ибрахима Гай да го победи с физика и напредна по левия фланг. След центрирането звездата Шевченко направи удара с глава с плонж просто неспасяем за Лукич.

От този момент играта се поизпъстри с груби влизания и се отвори много работа за прецизния датски рефер, който трябваше да покаже цели пет жълти картона.

Възпитаниците на Аспарух Никодимов отчаяно търсеха важен гол на чужд терен в края на двубоя, но той така и не падна.