Христо Джорджилов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• Гол

За Купата на Съветската армия

ЦСКА „Ч.ЗНАМЕ“, „ЛЕВСКИ“, „ДУНАВ“ И „СПАРТАК“ (Пд) ОЧАКВАТ СЛЕДВАЩИТЕ СЪПЕРНИЦИ

След вчерашния ден четири отбора са в готовност да научат кои ще бъдат по-сетнешните противници. ЦСКА „Ч. знаме“ ще играе срещу победителя от срещата „Ботев“ – „Спартак“ (Сф) (първият мач – 0:0); „Левски“ – със „Спартак“ (Пл) или „Локомотив“ (Пд) (първата среща – 0:1); „Дунав“ – със „Славия“ или „Марек“ (първият мач – 0:3); „Спартак“ (Пд) – с „Ч. море“ или „Локомотив“ (Сф) (първият мач – 3:2).

6:3 – зрителите останаха доволни

СОФИЯ. – Деветте гола, които паднаха във вратата на „Млада гвардия“ и ЦСКА „Червено знаме“, безспорно задоволиха зрителите във вчерашния реванш между двата отбора за Купата на Съветската армия. Заслугата за този „урожай“ е на нападателите и на ... бранителите.

Гостите от Сливен, които приеха открита игра, атакуваха предимно чрез врязалия се напред щурмовак Василев. В отделни моменти успешно му пригласяше и Каменов. Червенознаменци пък се стремяха към числен превес в отбрана и нападение. Особено маневрено игра Б. Станков, който често се включваше в плетениците на Якимов и Цанев. Неудържим по фланга бе и Колев. Но през първата част от играта паднаха само една трета от головете – постигнати последователно от Якимов, Василев и Цанев.

След почивката сливенци изравниха чрез Ляев, но ... толкоз! На тях като че ли не достигнаха сили да се преборят в решителния момент. Пък и равенството инжектира състезателите на ЦСКА, които се разиграха така, че често предизвикваха възторг у зрителите. Предната петорка създаде поредица от хитри ходове, които многократно изведоха в идеални позиции отделни състезатели. И ако те бяха точни в стрелбата си, нямаше да направят само още четири гола (Кирилов, Цанев от дузпа, Джорджилов и пак Цанев). Притиснати от напора и от головете, сливенци успяха само да постигнат трети гол в своя полза чрез Василев от дузпа. Така двубоят завърши 6:3 за „Ч. знаме“, който се класира за следващия кръг с общ резултат 9:5 от двете срещи.