• 60мин

Станимир Димитров (Нефтохимик)

• 85мин

10. Костадин Видолов (ЦСКА)

ЦСКА​ надигра с 3:1 „нефтохимик“ пред 22 хиляди ентусиазирани зрители в Бургас. Това беше втората поредна загуба на „нафтата“ на свой терен, след като в първия кръг бургазлии бяха разбити и от „Спартак“ (Вн) с 2:5. Левашка грешка на опитния халф Тодор Киселичков позволи на голаджията на ЦСКА Димитър Бербатов да вкара още в 50-ата секунда. Нисичкият плеймейкър върна една топка към вратаря Шулев, но вместо до него, тя достигна до продадения на „Байер“ (Леверкузен) таран, за когото не беше трудно да се разпише, излязъл очи в очи със стража на „Нефтохимик", заместил контузилия се ден преди мача титуляр Йордан Господинов.

„Нефтохимик“ излезе пределно мобилизиран за този мач, но след първия студен душ дойде и втори. В 26-ата мин Ибраимов игра почти идентично на Киселичков и за бързоногия Манчев не беше трудно да надбяга либерото“ на домакините Веско Бранимиров и сам срещу Шулев да промуши топката покрай вратаря.

След почивката отборът на „Нефтохимик“ внесе корекции в своята игра и изцяло взе инициативата в свои ръце. Атаките пред стабилния на вратата на ЦСКА Немодруг се редяха една след друга, но само на Станимир Димитров се отдаде шансът да вкара. Халфът получи идеална топка от Митко Трендафилов и с мощен шут от около 12 — 13 метра намали на 1:2.

Последваха няколко пропуска на домакините, като най-фрапантни бяха тези на Трендафилов и Станимир Димитров. И за да се потвърди приказката, че ако не вкараш, ще ти вкарат, 6 минути преди края на това дерби брилянтна контраатака на ЦСКА завърши с перфектен пас на Томаш към връхлитащия Видолов, за когото не беше трудно да, вкара пред опразнената врата. Тук мачът свърши, след като победителят си оплете кошницата още преди почивката. Около 2000 фенове на ЦСКА бяха настанени в специален сектор и през целия мач не спряха да окуражават своите. На 3 пъти хората с червени шалчета хвърлиха бомбички, но досериозни инциденти не се стигна.

източник вестник „Футбол“

[бел. Спортно-техническата комисия на БФС присъди служебен резултат 0:3 за ЦСКА, тъй като президентът на Нефтохимик Христо Порточанов не пусна камерите на БНТ да снимат мача.]