• 14мин

11. Милети Божилов (Н. Лъсков) асистенция - Иван Горанов

• 43мин

10. Георги Денев (ЦСКА „Септ. знаме“)

Дали хилядите зрители, изпълнили стадиона до краен предел, очакваха от „Лъсков“ такъв хубав и динамичен спектакъл? Голямото вдъхновение, с което започнаха домакините, беше съчетано и с добре организирани атаки на високи обороти. Армейците възприеха бързото темпо, играта стана интересна. За разлика от преди, в този мач у ямболските футболисти имаше нещо ново. В защита и нападение се виждаха повече състезатели в жълто. Играеше се на широк периметър. Дори и Вражев влагаше вдъхновение, съчетаваше го с добри конструкторски качества. При такава обстановка дойде и откриването на резултата. Горанов центрира отдясно пред вратата на армейците и Божилов от въздуха заби топката във вратата на Йорданов. После гостите се изнесоха в полето на домакините, но лъсковци уравновесяваха играта. В 43-та минута Денев изравни - 1:1.

След почивката отборите на интервали понижаваха темпото. Срещу опитите на армейците да подходят технично, лъсковци противопоставяха сърцатост и крепко самочувствие.