11. Петър Лучев (П. Волов)

• 62мин

3. Божил Колев (ЦСКА „Септ. знаме“)

8. Петър Сладкаров (П. Волов)

Изключителен интерес, оспорвана борба на терена - това бе характерното за срещата на новака „Волов“ с шампиона. През първата част играта беше равностойна и се водеше предимно между двете наказателни полета. Домакините „се раздаваха", а гостите контрираха хладнокръвно, като преди всичко дебнеха някоя грешка в редиците на съперниците си. В 29-та минута Денев използва разреденото пространство пред вратата на Кандиларов и с глава постигна успех - 0:1. Последва щурм на „Волов“ и след разбъркване във вратарското поле на гостите Лучев изравни - 1:1.

След почивката с попътен вятър и похвална активност на Атанасов, който смени Денев и запълни празнотата на армейското нападение на десния фланг, играта се пренесе изцяло в полето на шуменци. Силен удар на Никодимов срещна напречната греда. Отлично двойно подаване изведе Пенев сам срещу вратаря, но Кандиларов отби над гредата бомбения удар. Домакините организираха само откъслечни атаки, които не можаха да затруднят армейската отбрана. В 62-та минута след центрирана остро топка срещнала ръката на Сладкаров съдията отсъди дузпа. Б. Колев бе точен - 1:2. Скоро след това за груба игра Сладкаров бе отстранен.