77. Жузе Фуртаду (ЦСКА) асистенция - Йордан Тодоров

• 74мин

19. Еуген Трика (ЦСКА) асистенция - Гийом Да Зади

3. Никола Василевич (Раднички)

Отборът на ЦСКА завърши зимната си подготовка днес, с последен приятелски мач в Пирот срещу Раднички, побеждавайки го с 3:1.

Двубоят се игра пред около 1000 премръзнали зрители на градския стадион, на изключително студено и дъждовно време.

От самото начало на двубоя стана ясно, че ЦСКА е по-класният отбор, но домакините от Раднички, които са на 17-то място във втора група на Сърбия и Черна гора, се стараеха със всички сили да организират опасни контраатаки.

Първото по-сериозно положение пред вратата на Раднички изпусна румънецът Еуген Трика.

В 17-ата минута, при една атака по лявото крило, топката бе центрирана към Трика, който с ефектна задна ножица, максимално затрудни Ненад Йончич. Всички зрители бурно аплодираха красивата проява.

В 24-ата минута все пак усилията на Еуген Трика се увенчаха с успях. Данчо Тодоров пресече и отне една топка от последните защитници на Раднички, навлезе по дясното крило и центрира успоредно на вратата. Фуртадо засече от точката на дузпата сам срещу вратаря, но той изби към Трика. Румънецът овладя по диагонал отляво и от малък ъгъл откри резултата.

3 минути по-късно мачът бе прекъснат за няколко минути, тъй като едно кученце притича на терена и започна да си играе със стража на армейците Оливер Ковачевич, който колкото и да опитва, не успя да го изгони от терена. Наложи се на помощ да притичат и други играчи на ЦСКА, за да го отстранят и срещата да продължи.

Минута преди края на срещата, в 44-ата, Фуртадо отляво навлезе в наказателното поле, финтира ефектно на два пъти защитник и вратаря на домакините, но стреля покрай далечния десен стълб в аут.

През второто полувреме все пак португалецът се разписа. Янев изпълни корнер отляво на вратата. Подаде по земя пред наказателното поле на Данчо Тодоров, който веднага центрира фалцово. Топката бе овладяна от Фуртадо на 2 метра пред вратата и той стреля за 2:0. Домакините претендираха за засада, но такава нямаше и не бе отсъдена.

В 63-ата минута армейците дадоха жертва. При една атака по левия фланг Тиаго Силва бе грубо фаулиран пред наказателното поле. Падайки, бразилецът удари лошо ръката си и веднага бе принудително заменен.

В 74-ата минута отново Трика вкара гол за ЦСКА. Хидиуед от центъра на терена подаде наляво към Юруков, който напредна и центрира изключително прецизно към Гийом в наказателното поле. Да Зади пропусна триково към Трика, който сам срещу вратаря промушва коженото кълбо през ръцете му.

Минута по-късно, в 75-ата, Никола Василевич върна едно попадение след контраатака по лявото крило и много силен и красив удар, при който влезлият на полувремето Пиргов, не успя да реагира.

В продължението на мача, при идентична на втория му гол ситуация, Трика пропусна да вкара трети гол в този мач. Хидиуед от центъра отново намери добре по лявото крило Юруков, който центрира остро в наказателното поле, където Трика на скорост засече топката и я прати далеч над таблото за отбелязване на резултата.

Начало - Около 1000 зрители са дошли на трибуните в този дъждовен ден. Дъжда вали през целия ден и терена е в много лошо състояние. Раднички тръгва от центъра. ЦСКА напада надясно от главната трибуна. Армейците са изцяло в червен спортен екип, а домакините са в бяло

1' - За ЦСКА централни защитници са Тунчев и Бранеков. Десен бек - К. Котев, ляв бек - Т. Силва. Дефанзивени полузащитници са М. Хидиует и Д. Георгиев , десен халф е Д. Тодоров, ляв халф - Трика, пред тях действа Христо Янев, а на върха на атаката е 77.Жозе Фуртадо

3' - корнер за ЦСКА отдясно на вратата на домакините. Топката е центрирана остро в близост до голлинията, но защитниците избиват

6' - Янев, близо до тъча от дясното крило, центрира вътре в наказателното поле на домакините. Там Бранеков до далечната греда играе с глава, но вратаря на сърбите лови

13' - играта е равностойна и се води предимно в центъра на терена

16' - опасна контраатака за Раднички. По дясното крило Тунчев е преодолян и топката е центрирана в наказателното поле, където се удря в крака на Бранеков и едва не влиза във вратата на ЦСКА.

17' - атака за ЦСКА по лявото крило. Топката е центрирана в наказателното поле, където Трика пробва задна ножица, но вратаря лови. Изпълнението на Трика е посрещнато с аплодисменти от публиката

19' - Янев от дясно, центрира в наказателното поле точно на крака на Фуртадо, който е на два метра от голлинията. Веднага обаче е блокиран от двама защитници на домакините

24' ГОЛ за ЦСКА!!! 19.Еуген Трика - Д. Тодоров овладява една топка сгрешена от защитниците на домакините. Данчо напредва по дясното крило, центрира успоредно на голлинията в наказателното поле, около точката на дузпата. Фуртадо засича и нанася силен удар, но вратаря с мъка избива. Топката попада в краката на притичалия Трика, който бележи от малък ъгъл за ЦСКА

27' - мача е прекъснат за кратко, тъй като на терена притичва куче. То отива до вратата на 1.Оливер Ковачевич и започва да подскача около него

30' - нападател на Раднички овладява една топка при неразбирателство в защитата на ЦСКА, финтира друг защитник и стреля, но топката се удря в крака на 1.Оливер Ковачевич, след което от голлинията е изчистена от защитник в червено

36' - груб фаул срещу 19.Еуген Трика по лявото крило в половината на Раднички. Номер 2 от състава на домакините получава само устно предупреждение

37' - атака на Д. Тодоров по дясното крило, той центрира, но се свлиза на земята. След намесата на медицинския екип Тодоров се завръща на терена

43' - Д. Тодоров напредва по дясното крило, навлиза в наказателното поле на домакините и пуска топката към Фуртадо, който оабче е изпреварен от вратаря

44' - Фуртадо отляво навлиза в наказателното поле, лъже защитник, обръща се и отново финтира същия защитник, след което отправя техничен удар към далечната греда, но топката излиза в аут

45' - една минута добавено време

45'+1' - край на първото полувреме

Начало на второто полувреме - три смени в отбора на ЦСКА: излиза 1.Оливер Ковачевич, на негово място 22.Илко Пиргов; излиза 34.Даниел Георгиев, на негово място 17. Александър Мутавджич; излиза 5.Кирил Котев, на негово място 11.Гийом Да Зади

47' - Данчо Тодоров овладява една топка , след грешка в защитата на домакините, напредва и е фаулиран на границата на наказателно поле. За това нарушение защитника на Раднички получава ЖК. Янев изпълнява технично фаула, но топката минава над горната греда и излиза в аут

50' ГООЛ за ЦСКА!!! 77.Жозе Фуртадо - Данчо Тодоров получава топката от корнер, малко пред наказателното поле. Той центрира по земя в наказателното поле, където Фуртадо овладява и от два метра прострелва вратаря на домакините

57' - Янев от дясното крило центрира в наказателното поле, където са Гийом и Фуртадо, които взаимно си пречат и Гийом нанася слаб удар с глава

62' - първа смяна за Раднички: излиза 1.Ненад Йончич, в игра 12.Бранислав Петрович

63' - Тиаго е фаулиран малко в ляво и в близост до наказателното поле. При падането Тиаго си контузва ръката и се налага носилката да го изведе от терена. На негово място в игра влиза 20.Йордан Юруков

65' - Янев изпълнява фаула. Центрира топката към далечната греда, където вратаря скача и лови

66' - втора смяна за отбора от Пирот: излиза 7.Драган Станкович, влиза 16.Ненад Танаслиевич

69' - още една смяна в ЦСКА. Излиза 77.Жозе Фуртадо, на негово място 25.Иван Иванов

74' ГОООЛ за ЦСКААА!!! 19.Еуген Трика - втори гол за Трика в този мач. Хидиует от центъра подава наляво към Юруков, който напредва и центрира към Гийом. Гийом триково с пета връща на Трика, който нанася много силен удар. Вратаря избива, но ударът е много силен и топката попада зад него за 0:3

75' гол за Раднички - Раднички организира бърза контраатака по лявото крило и нападател на домакините със силен удар праща топката във вратата на ЦСКА

75' - смяна в Раднички: излиза 6.Божан Туркула, влиза 13.Саша Соколов

81' - поредна смяна за Раднички: излиза 3.Никола Василевич, влиза 18.Марко Николич

86' - лек натиск от страна на домакините, които в последните минути опитват центрирания към наказателното поле на армейците, но централните защитници на ЦСКА се справят перфектно със ситуациите

89' - две смени прави Раднички: излиза 10.Никола ДЖурджич, влиза 15.Владимир Георгиев; излиза 11.Миша Петкович, влиза 17.Милош Йосимов

90' - три минути добавено време

90'+3' - Хидиует от центъра намира добре по лявото крило Юруков, който центрира остро в наказателното поле. Трика, който играе като нападател след излизането на Фуртадо заедно с Гийом, засича топката, но тя напуска очертанията на терена в аут