Йордан Тодоров (ЦСКА)

• 30мин

Стоян Абрашев (ЦСКА)

Жабу (С. С. Сфаксиен)

ЦСКА​ победи с 2:1 втория отбор на Сфаксиен в първа контрола на африканска земя днес, от 16:00 часа българско време, играна на градския стадион в Сфакс.

Както е известно армейците са на зимна подготовка в Тунис до 29 януари.

Головете отбелязаха Йордан Тодоров (3’) и Стоян Абрашев (30’). За Сфаксиен точен бе Жабу (80’).

Старши треньорът на армейците заложи на следния състав:

На вратата Оливер Ковачевич, пред него двойка централни бранители са Александър Бранеков и Александър Тунчев. Ляв бек е Тиаго Силва, десен - Кирил Котев. Пред тях двойка дефанзивни халфове са Даниел Георгиев и Георги Илиев. Десен външен бек е Йордан Тодоров, ляв – Йордан Юруков. Нападател е Гийом Да Зади, зад него действа Стоян Абрашев.

Взаимодействието между Тодоров и Абрашев доведе още през първата част до два гола за ЦСКА.

В 3-ата минута Тодоров получи топката от Стоян Абрашев и от границата на наказателното поле откри резултата с хубав плътен удар.

В 30-ата минута Тодоров върна жеста на Абрашев като му подаде в наказателното поле, където юношата на червените отбеляза от точката на дузпата втория гол за червените.

Четири минути преди това Кирил Котев прати топката в гредата след центриране от корнер.

На полувремето бяха извършени следните смени:

На вратата от 30-ата до 60-ата минута пази Илко Пиргов, след него Тодор Кючуков. Кирил Котев е заменен от Ивайло Василев на десния бек, Тунчев в защитата от Валентин Илиев, Йордан Тодоров от Емил Гъргоров, Стоян Абрашев отстъпва място на Велизар Димитров, Йордан Юруков на Христо Янев, а на върха на атаката вече е Фуртадо, заменил Да Зади.

Малко преди края, в 80-ата минута Жабу от домакините оформи крайния резултат – 1:2 за ЦСКА.