Асен Рангелов (Септември Сф)

• 46мин

Никола Божилов (Септември Сф)

Тодор Такев (Септември Сф)

В събота на стадион Юнак играха тимовете на Славия и Септември. Тежкият, хлъзгав терен и недостатъчната тренираност на състезателите, каза думата си и малобройната публика само от време навреме наблудаваше добри прояви.

Играта макар и започнала живо, скоро намали темпото и към края много от състезателите едва догонваха топката.

Играта започна с удар на Септември, чийто нападатели се отзоваха веднага пред вратата на белите. Първите десет минути преминаха при надмощие на септемврийци, което не бе оползотворено по вина на нападателите им. Те шутираха в гола твърде лошо. След това славистите успяха да изнесат играта напред, като застрашаваха опасно. В 24-тата минута при пробив на Евтимов, на десният инсайд Гецов се удаде да отрие резултатът. Вина за гола носи Андреев, който позволи да бъде избита топката от ръцете му. Окриването на резултата окуражи белия тим, който се хвърли веднага в атака. Тя завърши с нов гол, отбелязан отблизо със силен удар на Ахтимов. Септември се стреснаха и успяха да проведат няколко опасни нападения, които бялата отбрана с мъка парира. В 30-тата минута при едно ново нападение на Славия, белият тим отбелеза чрез Гецов трети гол. Смятайки, че са подсигурили победата си славистите се поотпуснаха, докато септемврийци продължиха да играят със същото желани, както и в началото на мача. Към трая на полувремето при едно меле пред вратата на Славия, център нападателят на Саптамври намали резултата на 3:1

Второто полувреме започна с бързо темпо. Двата тима проведоха по няколко нападения. При едно слизане на септемврийци Божилов постигна втория гол за Септември. Този гол бе решителен за по-нататъчния развой на играта. Червеният тим се организира и започна да гони изравняването, което не закъсня. Изравнителният гол бе постигнат от Такев при грешка на бялата отбрана. След изравняването и двата тима хвърлиха всички сили за постигане на победния гол, но не успяха. Краят дойде при резултат 3:3