• 46мин

4. Димитър Цветков (Септември Сф)

• 72мин

9. Трендафил Станков (Септември Сф)

Мачът за първенството на I столична дивизия между тимовете на Септември и Спартак бе един от най-интересните, които наблюдавахме напоследък, въпреки, че бе лишен от постройка. Пред двете врати се създаваха много интересни положения, които държаха в напрежение зрителите. Въпреки необикновено многото създадени възможности за гол. през всичките 90 минути само един път топката попадна в една от мрежите. По-нещастният от вратарите бе Пангаров, който не можа да спаси един сравнително лек удар на Димитър Миланов и Септември спечели първите си две точки от новото първенство.

Тимът на Спартак имаше възможност е онзиденшния мач, не само да победи противника си, но да спечсли голяма победа, но около 7-8 добри възможности бяха пропуснати от нападателитв му. Особено убедително бе надмощието на Спартак през второто полувреме, когато Септември, останал с 9, а по едно време и с 8 души и се задоволяваше само да брани вратата си, като премина линия на центъра само няколко пъти. Тогава, обаче, нападателите на Спартак направиха груба грешка, като вместо да разпръснат играта, те се събраха на едно място и отбраната на Септември по-лесно можа да се справи с тях.

Септември показа добра игра в първото полувреме, когато доминираше и отбеляза гол. Това стана в 18 минута чрез Миланов, след опасен пробив на възвърналия формата си Станков.

В този мач отлична игра даде централният защитник на червените — Манолов, в когото се разбиваха всички атаки на сините нападатели. Преди почивката Караджов трикратно изпусна положения за гол.

В тоя мач вратата на Септември се пазеше от вратаря Андреев, който спаси много трудни топки.

Септември завърши мача с 9 души. В началото на второто полувреме бе отстранен заради груба проява бекът Митев, а 18 минути преди края Станков и Ненчев се сритаха и съдията от страни Станков.