• 27мин

7. Димитър Миланов (ЦДНА) асистенция - Павел Владимиров

• 47мин

7. Никола Попов (СКНА Вн) асистенция - Стефан Генов

С подсилена защита, с двама изнесени напред в зоната на крилата нападатели – това беше тактическата постановка в отбора на моряците. По този начин те търсеха равния резултат. Републиканският първенец трябваше да издържи още един изпит, да разреши една трудна задача.

И определено трябва да се каже, че докато домакините осъществиха намеренията си и спечелиха ценна точка, гостите не намериха най-правилното разрешение. До втръсване разиграване на топката в широчина, безконечни къси подавания, струпване в центъра и в крайна сметка – игра до наказателното поле на противника. Единствен Колев разнообразяваше играта си и имаше силен стремеж за удари във вратата.

Моряците Славейков и Попов през първото полувреме много добре парираха Колев и Панайотов. През второто полувреме домакините поразвързаха малко възела на защитата и започнаха да действат по-настъпателно, в резултат на което изравниха играта и създадоха редица разбърквания пред вратата на Найденов.

Ето как се стигна до равния резултат. В 27 мин. отлична комбинация между Владимиров и Миланов позволи на последния да излезе зад защитата на моряците и с отмерен удар да открие – 1:0. В 47 мин. започна разумна контраатака на моряците. Отлично вдигнатата топка от Киров бе посрещната от Генов, след което добре пласиралият се Попов с удар от въздуха изравни – 1:1.