• 73мин

Стоил Трънков (ЦСКА „Септ. знаме“)

9. Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 77мин

Красиво играха армейските футболисти в неделя вечерта. Започнаха мача с някаква предварителна убеденост, че ще победят, за да отпаднат каквито и да са теоретически възможности друг да понесе знамето на победата след последния кръг на тазгодишния шампионат. И извоюваха желаната победа не само категорично, но и в стил, който ги утвърждава като отбор от по-висока класа, най-силен в групата на майсторите.

„Костехивият орех“, както наричаме Славия пред такива срещи, се оказа съвсем „мек“ противник за „червената армада“. Особено в онези силни моменти на щурм през второто полувреме, когато за 7 минути „белите“ трябваше да започват четири пъти от центъра на игрището. Футболистите на ЦСКА „Септемврийско знаме“ демонстрираха много от най-хубавото, което може да се види във футбола - непрекъснато движение, бързо прегрупирване за атака, добро чувство за пласиране на основните атакуващи сили, маневреност, сигурност в защита, физическа мощ. Случайно ли е това, че отборът, който си е осигурил солиден актив от точки, а вече можем да кажем и шампионската титла, финишира така бурно в края на първенството? Не! Точно в този период ръководството на отбора възприе линия на сериозна тренировъчна работа и борба срещу ваканционните настроения не само с оглед на конкретните задачи за довършване на шампионата, но и за подобряване цялостния облик на играта. Именно затова в общата „сивота“ на много срещи от последните кръгове футболистите на ЦСКА радват с резултатност, която носи единствената наслада за зрителите. Срещу Славия също ги видяхме като добре сплотен колектив, в който всеки от играчите добре разбира своите задачи и умело взаимодейства с останалите.

След срещата треньорът на отбора Манол Манолов даде висока оценка без изключение на всички. И все пак, ако някой заслужава повече, това безспорно е Денев. Не само заради трите гола, но и за тона, който даде в началото, за „паниката“, която предизвикваше всяко негово тръгване към вратата на дебютанта  Гугалов, за това, че дирижираше стремежа на своя отбор към изразителна победа.