Димитър Рангелов
    70′

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

15. Артим Шакири (ЦСКА)

Смятаният за един от най-добре подготвените футболни отбори у нас - този на „Славия", не успя да окаже никакво влияние в борбата за титлата между „Левски“ и ЦСКА. След като преди месец и половина сините си взеха три точки от стадиона в „Овча купел“ с 5:2, в неделя това успяха да направят и червените с 2:0. Така разликата от пет точки между двата отбора в полза на ЦСКА се запази преди вечното дерби на стадион „Българска армия“ следващата събота.

"Славия“ изнесе силно първо полувреме, в което можеше да поведе в резултата. За запазването на нулевото равенство до почивката основна заслуга имат вратарят на ЦСКА Стоян Колев и съдията Йордан Сталев. Колев успя да се справи с най-тежката ситуация пред вратата си през първата част, когато срещу него се откъсна сам халфът на „Славия“ Велимир Иванович. Помощник-съдията Гошо Горанов беше обект на протести от страна на „червените“ заради две засади. Характерните за българското първенство скандали не подминаха и този мач, като в един момент играчите на двата отбора дори се сбиха след грубо влизане с бутоните напред на Будимир Джукич от „Славия“ срещу Светослав Петров. В тази ситуация реферът също не реагира съвсем адекватно - той се ограничи само с два жълти картона на Петров и Асен Николов, въпреки че правилникът му дава основание да наложи по-сурови санкции.

Както в мача срещу „Левски", така и сега, отборът на „Славия“ загуби мача след почивката, когато класата на ЦСКА взе връх. Отначало Велизар Димитров получи топката от Георги Антонов и изведе червените напред. След това македонецът Артим Шакири, който в сряда вкара гол срещу Англия, сложи край на интригата в срещата с попадение за 2:0 във вратата на сънародника си Яне Николоски. Двата гола бяха следствие на добрата организация в играта на червените през втората част.

"От началото на сезона играем силно и победата ни е съвсем логична, заяви след мача треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов, за когото това беше девета поредна шампионатна победа в досегашните девет срещи. „Славия“ е фактор в първенството, успя да ни затрудни през първото полувреме, но след почивката имахме превъзходство и заслужено спечелихме."