• 72мин

9. Симеонов (Сливен)

• 86мин

• 89мин

Имаха сили за нещо повече сливенци в този мач. Чудесният гол на Проданов от около 30 метра им даде и важно психологично преимущество. До средата на първото полувреме те владееха инициативата и ако не беше засуетяването и учудващата неточност на Вълчев в 22-та минута, улучил от 2-3 метра гредата, може би щяха да решат спора в своя полза. По-нататък гостите, се окопитиха, излизаха все по-често пред вратата на Йоргов. Домакините твърде рано започнаха да бранят минималното си предимство. Изравнителният гол на Й. Димитров дойде като студен душ за тях. А голът на Славков от дузпа и влизането на бързият и бояк Стоичков възвърна изцяло увереността на столичани. Лъч на надежда проблесна в 72-та минута, кога то бе отсъдена дузпа за спъване на Симеонов, но потърпевшият би анемично и Велинов спаси.  Дузпа в 86-тата минута пропусна и Средец, битата от Славков топка мина над напречната греда, но все пак осмицата се реваншира и в самия край на мача - 1:3.