• Шабан Алиев
    46′
  • 18мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНА) асистенция - Иван Колев

Спартаковци не можаха да попречат на армейците да наложат своя стил на игра и това се оказа решаващо за изхода на срещата. Гостите още в началните минути започнаха да играят комбинативно, с чести смени на местата в нападението. В 18 мин. от наказателен удар Колев прехвърли куп от играчи и вратаря Вълчанов, а непокритият Панайотов с глава разтърси мрежата.

У спартаковци най-слабото звено бе нападението. То бе добре подхравано от защитата и полузащитата, но се придвижваше мудно и защитата на армейците без особени усилия ликвидираше всяка опасност далеч от своята врата. Най-ниска оценка заслужават Костов и Николов. Костов просто бягаше от двубоите с Манолов, а Николов твърде много се суетеше с топката. Второто полувреме спартаковци играха по-бойко. Армейците създадоха редица удобни положения за гол, но Ранков, Колев и Якимов пропуснаха да реализират. Срещата завърши 1:0 за ЦДНА.