• 58мин

8. Никола Цанев (ЦДНА)

• 84мин

9. Любен Костов (Спартак Вн)

В 3 мин. Ковачев получи хубава топка и отдясно и от около 25 метра със силен отмерен удар от движение разтърси мрежата - 1:0 за ЦДНА. Голът бе студен душ за домакините, но те не помислиха да сложат оръжие. Атаките към вратата на Андонов зачестиха.

В 52 минута и спартаковци се разписаха, след като Николов със самостоятелен пробив премина защитата на армейците. Това бе сигнал за нови устремни атаки на гостите. В 58-та минута Цанев остана непокрит далеч от наказателното поле. Той получи топката от дълбочина (при съмнително положение за засадаЧ и се устреми към вратата на спартаковци. Панчев неправилно излезе и армеецът леко го прехвърли - 2:1. В 75 мин. Кръстев се устреми сам към Панчев, но бе спънат в наказателното поле и отсъденият 11-метров удар Ковачев реализира - 3:1. Девет минути по-късно и Николов (8-Сп) бе спънат в наказателното поле. Съиграчът му Костов изпълни отлично 11-метровия удар и намали на 3:2.

Двата отбора играха технично, но не разчитаха само на комбинациите за организиране на атаките, а използуваха и пробивите чрез дълги прехвърляния.