8. Румен Христов (ЦСКА)

• 43мин

6. Митко Трендафилов (ЦСКА)

Асен Букарев (ЦСКА)

Спартак (Вн) изгуби от ЦСКА с 0:2, въпреки че игра едно полувреме с човек повече. Реферът Маринов изгони първо Златин Михайлов и Иво Димов, които се хванаха за гушите, въпреки че провокаторът бе Димов. След това ги последва и Трендафилов. Той ритна Бойко Величков при головата атака на Румен Христов и Величков остана да лежи на тревата. Реферът обаче беше с гръб и не спря играта, но след консултация с помощника си изгони Трендафилов. Тогава половината отбор на ЦСКА се нахвърли върху страничния, а Зафиров и Борислав Георгиев отидоха да спасяват тъчрефера. В мелето Зафиров бе ударен в лицето, а Георгиев отнесе ритник в бедрото от Трендафилов. Противно на очакванията след почивката домакините атакуваха хаотично и еднообразно. ЦСКА извади стабилна защита, в която блестеше Чомаков, и при поголяма прецизност в контрите можеше да спечели и по-убедително. От Спартак изневериха халфовете, които допуснаха много технически грешки. Дори и с четирима нападатели в последните 22 минути, варненци не можаха да създадат повече от едно голово положение, при което Филипов уцели страничната греда. „Това беше най-слабият ни мач през пролетта и трябва да се срамуваме от нашата игра - заяви наставникът на домакините Ради Здравков. - Необяснима за мен беше фалшивата нервност в моите футболисти, те действаха разконцентрирано и не бяха работоспособни. Реферът няма никаква вина за нашата слаба игра.“ „Точките ни трябваха, за да запазим шансовете за третото място - заяви колегата му от ЦСКА Димитър Пенев. - Мартин Зафиров и Иво Димов никога няма да се променят. Моето желание е да спрем Литекс в събота, за да остане интригата в шампионата.“ „Съдията трябваше да изгони Великов за нарушението му срещу мен, но това е помалкият проблем - заяви нападателят на Спартак Мартин Зафиров. - Големият проблем е, че бяхме пробити отвътре. Най-отговорно заявявам, че трима мои съотборници играха симулативно. Няма да им кажа имената, но ще разберете кои са, защото няма да играят в другия мач с Ботев. Знам, че тези мои думи няма да останат без последствие, но вече не издържам. За втори път като футболист на Спартак губя от ЦСКА във Варна по такъв срамен начин. Тези трима мои колеги умишлено пречеха да си развиваме атаките, а какво остава да бележим голове. Този път нямаше организация или натиск отвън. Действало се е по друг начин", каза скандално Зафиров.