46′
  • Георги Лазаров
    46′

7. Димитър Миланов (ЦДНА)

ЦДНА​ си беше осигурил титлата републикански шампион, а Спартак не можеше да атакува призовото трето място. При това положение оставаше само едно -зрителите да видят един хубав епилог на тазгодишното. първенство. И в това те не останаха: излъгани. На терена се разви хубава, технична и издържана игра.

Съдията А. Динев направи няколко грешки, при една от които Миланов отбеляза гол. В 25-та минута той получи топка в зоната на центъра, разбута с ръце защитниците, които се повалиха на земята и отбеляза гол - 1:0 за ЦДНА. Едва сега домакините се разиграха и започнаха да щурмуват вратата на Найденов. Истински разбърквания обаче започнаха да стават след влизането в игра на Лазаров (Сп). Няколко минути преди края съдията: направи нова грешка. Петров (8) бе съборен в наказателното поле, но необяснимо защо съдията А. Динев изнесе топката на няколко метра от мястото на нарушението и оттук разреши да бъде изпълнен наказателен удар... Тези фатални грешки до известна степен решиха изхода на мача. Независимо от това обаче зрителите останаха доволни от играта и поздравиха и двата отбора.