• 32мин

6. Матей Върбанов (Спартак Пл)

• 68мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНА)

Четири неша бяха характерни за днешната среща: рекорден брой зрители (около 25 000), много добро ръководство на съдията Х. Узунян, териториално надмощие на ЦДНА и повече чисти голови положения за Спартак.

Мачът започна със силен натиск на домакините. Ощев 8 мин. Бенов (9) пропусна да реализира от съвсем изгодно положение. Армейците обаче не останаха длъжни. Силен диагонален удар на Панайотов бе отбит с мъка от Пърчанов, Миланов (7) посрещна топката, но я изпрати над гредата. Постепенно гостите завладяха средата на терена и оттук организираха пристъпите си напред. Най-невралгичният пункт в отбора на ЦДНА обаче се оказа Манолов (3). Той постоянно нервничеше, а това го довеждаше до грешки. Плевенчани разбраха това и насочиха жилото си там.

Течеше 32 мин. Ангелов получи удобна топка в коридор и се устреми напред. Последва недоразумение между Манолов (3) и Андонов (1). И точно когато Ангелов трябваше да влети във вратата заедно с топката, бе съборен в наказателното поле - 11-метров удар! Върбанов изпълни великолепно и откри - 1:0.

След почивката армейците хвърлиха всичко напред. Колев на няколко пъти постави в мат младия Велев. Панайотов притискаше непрестанко Димитров (3), а полузащитниците Костадинов (бел. Панталей Димитров) и Стоянов чистеха топка след топка пред вратата на домакините. И ето, в 68 мин, пред Пърчанов настъпи разбъркване. Топката попадна у Панайотов и той от 5 метра я насочи в мрежата - 1:1. Но до края на мача имаше много време. В 71 мин. Ангелов изпрати топката в гредата, а 4 минути по късно Кутов пропусна да покачи (Ковачев - изчисти гол-линията влизащата в опразнената врата топка). И така Спартак (Пл) взе още една ценна точка.