• 42мин

11. Димитър Марашлиев (ЦСКА „Септ. знаме“) асистенция - Георги Денев

• 54мин

7. Георги Денев (ЦСКА „Септ. знаме“)

Шампионът започна енергично, с много движение и честа стрелба. На първа позиция действуваха Денев, Жеков и Марашлиев. Ходовете им обаче стигаха до наказателното поле. Плевенската защита бе свежа и успяваше да се справи с опасностите. Имаше критични положения, но липсваха бързина, сила и точност на изпълнението. На отсрещната страна опасностите бяха поредки, но в никакъв случай не бяха по-малко опасни. Мишев, а след него и Симеонов, от удобни положения улучиха Филипов. Тежестта на играта в тази част на мача лежеше изцяло върху плещите на играчите от средата на терена - Якимов, Пенев, Б. Станков, Никодимов, Челестивов, Симеонов, Боянов, Ченков. Видяхме много и остроумни ходове, спортсменска борба н движение. Играта бе равна, с един плюс за гостите - по-добрата им техника. Краят на полувремето наближаваше, когато Денев, упорит и находчив, се спусна по фланга, излъга пазача си и центрира. Димов се поколеба, после се подхлъзна, а Марашлиев, овладял топката, стреля по диагонала - 0:1.

Плевенчани започнаха второто част доста агресивно. Включиха напред повече играчи, но не можаха да внесат прелом. В 54-та минута Денев тръгна сам от центъра, премина цял куп от защитници и увеличи - 0:2.