• 53мин

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“) асистенция - Стоичко Пешев

Конов (Спартак Сф)

1:1 НАКАЗАНО ОТПУСКАНЕ

До 35 мин. армейците играеха второстепенна роля. Редки опити за атаки, и то с малки сили – топката лесно се губеше. Единственият удобен случай за гол, подготвен от тях, бе в 27 мин., но Якимов, който стреля отляво, по диагонал, не улучи вратата. Спартаковци по-продължително владееха топката, пазеха я по-внимателно. Настъплението им обаче се извършваше бавно, с много пасове. Само когато Митков тръгнеше отдясно се проявяваше острота. Но реални опасности възникваха рядко. В 12 мин. удар с глава на Митков в последния момент бе избит от Йорданов; в 15 мин. Митков имаше пак удобно положение, но закъсня; в 24 мин. отбита с глава топка попадна точно на крака на Цветков, но от там (на 3 метра от вратата!) отиде над напречната греда...

След 35 мин. спартаковци като че ли се умориха да движат тази игра. Червенознаменци на няколко пъти затрудниха защитата, но без резултат. Едно бледо полувреме завърши без гол.

След почивката за двайсетина минути ЦСКА „Ч. знаме“ игра във високо темпо и принуди противника да се отбранява. Удар на Пешев от 25 м бе отбит лошо от Йосифов и притачалият Якимов вкара гол. Но с течение на времето червенознаменци като че ли се задоволиха от постигнатото и предпочетоха да запазят преимуществото от един гол. Понижиха темпото, започнаха да бавят играта (Дълго се каниха да изпълняват тъч или свободен удар, веднаж дори Йорданов отпрати топката към трибуните...). Не може да се каже, че спартаковци се възползуваха от това, за да създадат някакъв обрат – те бяха доста обезсърчени от гола. Но невниманието на противников играч, което лесно можеше да се появи в това настроение на отпуснатост, им помогна. П. Димитров, който смени контузения Романов, върна леко топката към своя вратар, без да забележи, че Конов е предугадил този ход и е стартирал. Спартаковецът овладя топката преди до нея да стигне Йорданов и после от малък ъгъл улучи мрежата – 1:1. Това бе в 85 мин. и вече бе късно да се промени нещо...