6. Гаврил Стоянов (ЦДНА)

• 88мин

7. Димитър Миланов (ЦДНА)

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

Бяха изтекли трийсетина минути и, като гледахме играна, неволно си задавахме въпроса/ не сме ли сгрешили, като вместо на мач за първенство сме попаднали на тренировъчна среща?...

Такова впечатление се добиваше от липсата на настойчивост у играчите на ЦДНА, от прекаленото спокойствие, от лекотата, с която играеха назад и с която изтърваваха топката напред.... В 25 минута колев напусна терена. Бше получил някаква криза, някакво прилошаване, и до края на полувремето не се върна. Това още повече скова действията на армейското нападение. Разбира се, за сравнителното равновесие на силите допринесе и бойката, смела игра на спартаковци. Треньорът Чакмаков бе поверил този мач на младите сили на Спартак и надеждата му да се борят с необходимия жар се оправда. Те се впуснаха смело в схватки за топката, проявиха творчество.

В 60 минута видяхме нещо красиво. Колев завърши един свой стремителен спринт с удар от 10 метра. Той бе встрани от вратата, но намери пролука за топката и удари с всичка сила.  Гороломов нямаше време да посегне с ръка... 2:0 за ЦДНА.

ЗА 4 МИНУТИ 3 ГОЛА...

Когато в 74 мин. от 11-метров удар Спартак намали на 1:2, играта се пооживи. Събуди се надеждата у спартаковци да впишат в този труден за тях мач своя седми равен резултат. Но точно тук се сблъска неопитността на спартаковската младеж с рутината на армейците. Впусналите се да постигнат гол и изравняване оголиха своя тил, разредиха своята отбрана. Това бе дрбре дошло за противника. С дълги топки на празно пространство се даваше възможност на отделни нападатели да се озовават сами пред вратата на Гороломов.
Янев пропусна две идеални положения, но Гаврил Стоянов, Миланов и Димитров не пропуснаха. За четири минути те нанизаха три гола.