• 69мин

5. Георги Димитров — Джеки (Средец)

• 73мин

6. Радослав Здравков (Средец)

Твърде рано падна гол в сливенската врата и всички очакваха, че ще видят още много точни попадения в нея, плод на по-добрата игра на домакините. Но последва една принудителна смяна в редиците на червените (Н. Младенов бе контузен в 15-ата минута), която наложи вътрешни размествания и нещо в организацията на играта започна да скърца. Футболистите на „Средец“ атакуваха често, търсеха пробиви и през центъра, и по фланговете, но тези им усилия стигаха до наказателното поле на гостите, където ставаха лесна плячка на защитата на сливенци или пък грешаха със завършващия удар. Така скучно завърши първата част на мача. По нататък в редиците на домакините настъпи оживление, тон за което даде капитанът Г. Димитров. Често излизаше на стрелкови позиции, отбеляза хубав гол, увлече и другите с примера си. Последваха добри изпълнения пред Йоргов и много пропуски на играчите в червено. Все пак усилията им бяха възнаградени с още едно точно попадение на Здравков, което оформи и класическият резултат - 3:0. А гостите? Този път те бяха неузнаваеми, допуснаха наивни грешки, в отделни моменти всеки сам искаше да решава съдбата на отбора.

Иван Танев (ст. треньор на „Сливен"): „Посредствен мач в който младите в моя отбор пък и останалите не само не изпълниха тактическите задачи, но даже не спазиха основните изисквания на играта."

Серги Йоцов (ст. треньор на „Средец"): „Доволен съм от резултата. Но по отношение на играта има още какво да се желае."