• Гол

Ове Нилсен (Копенхаген)

• Гол

Сьоренсен (Копенхаген)

Първият мач от турнето на ЦДНА в Дания и Швеция бе в Копенхаген срещу сборен отбоп на датската столица. Резултат - 2:2. Армейските футболисти са имали териториално надмощие през цялото време. Два гола за ЦДНА е постигнал Димитър Миланов, но две грешки на българската отбрана са довели до равен резултат.

Мачът завърши 2:2. Най-добрият български футболен тим ЦДНА трябваше снощи да се задоволи в „Спортния парк“ с равен резултат 2:2. Или по-скоро може да се каже, че датчаните трябваше да се задоволят с този резултат, понеже вкараха първи головете, но и двата пъти ЦДНА изравнява резултата. Българският тим не игра така, както се очакваше от неговите състезатели след последното им посещение на Копенхаген. За това допринесе обаче сигурно също и тактиката на датчаните, които чисто и просто се стараеха да блъфират. Те играха три четвърти от мача с 10 души в отбраната.

По отношение на задържането на топката и позиционната игра българите стояха колкото от небето до земята над датчаните. Цялата отбрана на българите се опитваше - често с успех - да започва нападение, вместо само да отблъсва нападението на датчаните.

От датските играчи отлична игра да де вратарят Пер Хенриксен и на него се дължи най-много, че датчаните не бяха бити.

Датската публика, която при тържествени случаи се показва като разбираща играта. Не беше на своята висота. Това изглежда повлия на съдията Лудвиг Йорков до такава степен, че през по-голямата част от второто полувреме чисто и просто позволяваше на датските играчи всичко, а в същото време често без някакви причини свиреше наказателни удари във вреда на българите. Трябва да изтъкнем за чест на българските играчи, че те посрещаха всички посочени нередни прояви спокойно, достойно и спортсменски.