Жабер (Сфаксиен)

Кирил Котев (ЦСКА)

• 78мин

Блес Коаси (Сфаксиен)

Армейците​ играха втората си контрола от зимната подготовка в Сфакс, Тунис. На градския стадион във Сфакс “2-ри Март”, през 3 000 зрители ЦСКА загуби с 1:2 от първия отбор на Сфаксиен.

В двубоя участие не взеха Тодор Кючуков и контузените Славко Матич, и Гийом Да Зади.

Миодраг Йешич залага на следния титулярен състав:

На вратата Илко Пирков. През него централни защитници Александър Бранеков и Александър Тунчев. Ляв бек Тиаго Силва, десен Кирил Котев. Дефанзивни халфове са Мурад Хидиуед и Сергей Якирович. Десен външен халф Йордан Тодоров, ляв външен Йордан Юруков. Напред в атака Стойко Сакалиев, подкрепен от втора линия, от Стоян Абрашев.

През първото полувреме Сфаксиен и ЦСКА имаха по две много опасни положения.

В 28-ата минута Перейра от домакините нахлу в наказателното поле и сам срещу Пиргов стреля в аут.

Две минути по-късно отново Перейра, премина Котев и от малък ъгъл стреля над вратата, пазена от Пиргов за щастие на армейците.

Успешно с Перейра през първото полувреме се справяше Бранеков, но след сблъсък с Тунчев, младият бранител получи комоциум и бе заменен от Валентин Илев в 33-ата минута на ссрещата.

В 42-ата минута Мурад Хидиуед изпълни един фаул на около 35 метра фронтално пред вратата. Последва много силен удар, но право във ръцете вратаря.

В 44-ата минута при контраатака на ЦСКА Данчо Тодоров отдясно комбинара с Мурад Хидиуед, който на скорост насочи към Юруков. Йордан Юруков стреля отляво, топката срещна гредата.

През второто полувреме Миодраг Йешич предприе следните смени:

Оливер Ковачевич на вратата, Александър Мутафович заменя Тиаго Силва, Даниел Георгиев заменя Мурад Хидиуед, Георги Илиев сменя Сергей Якирович, Гъргоров поема капитанската лента от Йордан Тодоров, Велизар Димитров заменя Абрашев зад Фуртадо, който смени Сакалиев. Янев е заменил Йордан Юруков.

В 48-ата минута домакините поведоха с 1:0, чрез гол на камерунеца Ефола с глава.

В 65-ата минута Кирил Котев успя да изравни резултата. След като Янев изпълни фаул отдясно, Котев стреля с глава, вратарят изби и отново Котев поправи грешката си като вкара за 1:1 от няколко метра.

В 72-ата минута следващите минути обаче последва нова принудителна смяна и Даниел Георгиев напусна терена, след като бе изритан грубо. На неговото място се появи Иван Иванов, който зае мястото на Мутафчич по левия бек.Мутафчич пък доигра мача като опорен халф. Това бе и дебют за сърбина с белгийски паспорт.

В 81-ата минута домакините отбелязаха второ попадение, чрез Конази Блаизе, който се разписа след рикошети на двама бранители на ЦСКА.

Веднага след това бе извършена и последната смяна. В игра се появи Ивайло Василев, който замени Александър Тунчев.

В края на мача Валентин Илиев се отчете с жълт картон.