Турнир: Купа на Съветската армия 1977/78 (Четвъртфинал)
Треньор на ЦСКА: Никола Ковачев
Съдия: Ат. Матеев
  • 12мин

9. Спас Джевизов (ЦСКА „Септ. знаме“)

Отборите увлякоха публиата с енергични двубои и интересни ходове. У тракийци веднага проча дръзновение, а след почивката се понравиха с непремеримост и издържливост. Атаките им обаче протичаха еднолинейно, без изненада с доста грешки и излишестна.

Армейският състав бе по-уравновесен и разнообразен. Отново за обходни джвения тръгваха не само крилата. Този път десният фланг бе засилван и от Методиен, след успешни маневри в средата на терена. Хубаво негово центриране даде крила на Джевизов, който с глава отбеляза красив гол - 1:0. Напрежението напред се поддъроаше и от Денев. В отбрана пък се чустваше вещата ръка на Божил Колев. Но и този път след почивката ЦСКА загуби инициативата. Отразумо су навярно анемичността на Йончев и сковаността на периоди у Марков. В последните минути кризата бе преодоляна и след удари на Марков, в гредата, и на Денев малко оставаше топката да навести пловидивската врата.