Тодор Такев (Септември Сф)

• 60мин

Червен картон

9. Крум Милев (Локо Сф)

В един тежък и оспорван мач Септември и Локомотив завършиха 2:2. След съботната загуба на Левски и вчерашната равна среща, Септември се затвърди на първото място с 3 точки аванс. Борбата за тройката става разгорещена.

Дъждът, който започна да вали в събота, не спря и вчера и ръмеше през всичките 90 минути от мача Септември-Локомотив. Поради това теренът на стадион „Юнак“ заприлича на истинско блато, в което усилията на 22-мата футболиста за смислена игра оставаха безуспешни.

Мачът протече при крайно нервна атмосфера. Като последица на огромната амбиция и на нервната възбуда, трима от играчите на Септември бяха контузени, двама от които много сериозно, а Милев от Локомотив - отстранен от играта. Тук веднага трябва да споменем, че голяма вина за това имаше футболният съдия. Той освен пропуските, които често грешеше, беше и недостатъчно авторитетен и не предупреди официално нито един от провинилите се в грубости играчи. Неговата свиркъ не можеше да дирижира правилно играта и да обуздае многото груби прояви.

Въпреки отбелазаните пречки за добре построена и хубава игра, не може да се отрече, че двата тима дадоха всичко, каквото можеше да се даде при тези обстоятелства. Най-напред добро впечатление направи, че почти всички участници показаха задоволителна издържливост.

Тимът на Септември отново потвърди, че системната и упорита работа не може да не даде резултати. Тази единадесеторка в която 9 от 11-те играчи са под 25 години, благодарение усърдието и сериозността в подготовката си, напредва все повече и повече и днес се сочи като една от първите в страната. Не са само резултатите, които радват. Играта на Септември в последно време е почти витаги смислена. Направен е и напредък по отношение на резултатността на нападателите, което в миналото беше най-големият недостатък на този тим.

Вчера срещу рутинираните железничари червените се представиха с успех. Въпреки калният терен, който не подхожда на физиката им, те можаха да задържат равния резултат, дори и след контузиите на Божилов, Андреев и Прокопиев. През първото полувреме те диктуваха играта.

Вратарят Андреев показа смелост, но още не е станал напълно съобразителен. Иначе той би могъл да спаси първия гол. Бековете се бориха добре, но Михайлове е виновник за втория гол. Средната линия имаше тежка задача и успя да я изпълни. Чакмаков и Манолов вложиха много енергия и не позволиха на опасните железничарски нападатели - Милев и Благоев да отбележат голове. Прокопиев също се представи добре срещу превъзхождащият го физически Модев. Нападението провеждаше бързи напредвания, но все още показа недостатъчна резултатност. Няколко отлични положения бяха пропуснати, благодарение на неточни удари и забавяне. Миланов създаде много работа на „стария“ Стилян Ангелов, Божилов на моменти превъзхождаше Петков, а Минев имаше доста добри прояви срещу Христов. Изгубиха, борбата: Раднгелов срещу Серафимов и Такев срещу Орманджиев, който беше най-добър измежду всичките 22-ма играчи...

През първото полувреме Септември хвърли много сили и пред мрежата на Костов бяха създадени редица опастности. Един удар на Минев срещна дирека, Рангелов от 4 метра, необезпокояван от никого би вън, а Такев не можа да оползотвори едно изгодно положение. Вместо да посети вратата на Костов, топката с спря в мрежата на Андреев, след неособено слиен удар на Милушев.

Това бе в средата на полувремето. Десет минути след това напорът на Септември се увенча с успех. Божилов изравни резултата. Не мина много време и аргиров, след като бе изпуснат от Михайлов отново покачи резултата в полза на Локомотив, но няколко минути преди почивката Такев би отдалече, Костов пропусна топката и тя падна зад него. Съдията посочи центъра, жоелезничарите протестираха. Протестите им останаха напразни, тъй като Костов не задържа топката, за да се види дали е влязла, а побърза да се извърти пред линията.

След почивката играта стана твърда и на моменти груба. Някои от играчине на Септември бяха контузени, а Милев - отстранен пресилено.