• 7мин

5. Стефан Божков (ЦДНА)

• 41мин

8. Петър Михайлов (ЦДНА) асистенция - Димитър Миланов

Преди съдията да даде първия сигнал на вчерашната среща трудно можеше да се предвижда крайния резултат. Но достатъчни бяха само шест минути от мача и вече прогнозата беше ясна. С два гола на Димитров и Божков армейските футболисти получиха добър аванс и осигуриха успеха си. В играта на ЦДНА, особено през първото полувреме, изпъкнаха много положителни черти, които неизбежно трябваше да донесат победата.

Надмощието на армейците се очерта още в началните минути. Янев от 2 метра би непростимо в ръцете на вратаря Иванов. В 6 мин. Божков напредна и отдалече отправи нисък удар. Иванов закъсня да се намеси и позволи на Димитров да го изпревари - 1:0 за ЦДНА. Не бе изтекла и една минута, когато Божков отдалече би неспасяемо в горния десен ъгъл на Иванов - 2:0. Усилията на Локомотив да построи играта си отиваха напразно. Остър удар на Панайотов срещна напречната греда. В 17 мин. и Миланов изникна пред вратата на железничарите, но би слабо и неточно и идеалната възможност беше проиграна. В 41 мин. Михайлов оползотвори ловко подаването на Миланов и разликата нарасна на 3:0 за ЦДНА.

И след почивката топката рядко напускаше половината на Локомотив. Но ударите на армейците страдаха от неточност. Постепенно отборът на ЦДНА понижи темпото на атаките си и играта загуби първоначалната си динамика. Републиканският първеснец спечели с 3:0.

Железничарите от първата до последната минута не можаха да установят трайна връзка. Действията им бяха разпокъсани и нецелесъобразни. Иванов на вратата беше несигурен. Чачевски след получената контузия още не е възвърнал добрата си форма и явно беше неподготвен, за да възпира устремните спускания на Димитров. В полузащитата и нападението малцина заслужават задоволителна оценка. Единствен Дебърски създаде неприятности на армейската защита, но до вратата на ЦДНА достигна само един удар. И докато Локомотив мислеше и действуваше бавно и инертно, в редовете на ЦДНА духаше друг вятър. Атаките се провеждаха на широко пространство с бързо и опасно придвижване по фланговете. Ходовете бяха опростени, точни. В нападателната петорка всички играчи имат заслуги, но този път главната роля принадлежеше на Янев. Той се движеше в широк периметър, вложи много замисъл в постъпките си и беше неуморим. Не може обаче да се отмине спокойно фактът, че след почивката ЦДНА прибра жилото на атаките си. Затегнал в здрав обръч своя противник, армейският отбор трябваше да остане непримнрим и в обстрела на целта. Така той можеше да потвърди още по-убедителко своето превъзходство в мача.